Konkurs Taxand Challenge organizowany jest przez Accreo Taxand - firmę konsultingową oferującą usługi doradztwa podatkowego, europejskiego oraz business consulting. Kierowany jest do studentów i młodych absolwentów, w tym zwłaszcza kierunków ekonomicznych i prawnych, którzy interesują się zagadnieniami podatkowymi. Głównym celem konkursu jest promocja zawodu doradcy podatkowego i przybliżenie jego specyfiki studentom polskich uczelni oraz wszystkim zainteresowanym tematyką podatków.

Chcemy pokazać, że praca w międzynarodowym środowisku, w jednej z najlepszych firm doradztwa podatkowego, może być pasjonująca i pełna wyzwań zarówno dla prawników, jak i ekonomistów. W ramach naszej pracy w Accreo Taxand reprezentujemy klientów w  precedensowych sprawach przed sądami administracyjnymi; uczestniczymy w złożonych transakcjach o wartości sięgającej miliardów złotych. Musimy zarówno prezentować wysoki poziom wiedzy prawniczej, jak i rozumieć mechanizmy ekonomiczne rządzące światem biznesu. Często mamy do czynienia z zaawansowanymi problemami prawnymi i to nie tylko na gruncie prawa polskiego. To wszystko powoduje, że praca doradcy podatkowego może być dużym wyzwaniem dla osób ambitnych i pragnących się rozwijać" - mówi Andrzej Puncewicz, partner w Accreo Taxand.

Tegoroczna edycja konkursu zostanie podzielona na trzy etapy. I etap - eliminacje - rozpocznie się 29 listopada i trwać będzie przez siedem dni. Wszyscy, którzy będą chcieli wziąć w nim udział, muszą zarejestrować się na stronie konkursu www.taxandchallenge.pl, wybrać jedną ze ścieżek (prawniczą lub ekonomiczną) i rozwiązać test składający się z 50 losowo wybranych pytań. Pięćdziesięciu najlepszych uczestników 9 grudnia przystąpi do II etapu, który będzie polegał na udzieleniu pisemnej odpowiedzi na dwa pytania - jedno pytanie merytoryczne wybrane przez uczestnika z puli pytań przygotowanych przez organizatora oraz pytanie dotyczące etyki - takie samo dla wszystkich uczestników. Tylko ośmiu najlepszych uczestników stanie do rywalizacji w finale, w symulowanej rozprawie przed jury, która będzie miała miejsce w salach Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie.

Wszyscy zainteresowani konkursem mogą również śledzić profil Taxand Challenge w serwisie społecznościowym Facebook, gdzie zamieszczane będą związane z nim informacje i podpowiedzi dla uczestników oraz ciekawostki podatkowe.

Więcej informacji o konkursie można uzyskać na stoisku konkursu Taxand Challenge w trakcie Wirtualnych Targów Pracy Pracuj.pl w dniach 18-22 października, a także 21 października na Targach Pracy Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, 22 i 23 października na Prawniczych Targach Pracy w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego oraz podczas Dni Edukacji Prawniczej na uczelniach w Warszawie, Białymstoku, Lublinie, Toruniu i Krakowie.

Partnerem konkursu jest dziennik Rzeczpospolita. Patronami medialnymi: Pracuj.pl, Wydawnictwo C.H. Beck oraz Studentnews.pl. Patronami merytorycznymi: Krajowa Izba Doradców Podatkowych oraz Naczelna Rada Adwokacka. Partnerami studenckimi: Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Nauk Ekonomicznych i Handlowych AIESEC.

Informacje o konkursie można znaleźć na stronie www.taxandchallenge.pl oraz na stronie Taxand Challenge w serwisie społecznościowym Facebook.