Konkurs organizowany jest pod patronatem dziennika Rzeczpospolita, wydawnictwo Wolters Kluwer oraz miesięcznik Semestr, a jego partnerem studenckim jest Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa - ELSA Poland. Partnerem i organizatorem konkursu z zakresu prawniczego języka angielskiego on-line dla wszystkich uczestników jest Specjalistyczna Szkoła Języka Angielskiego dla Prawników SAWICKI LLB, natomiast prestiżowe wydawnictwo Cambridge University Press udostępniło glosariusz języka angielskiego dla prawników oraz nagrody w postaci podręczników.
Jak mówi Justyna Piesiewicz, Dyrektor Marketingu i Public Relations w Accreo Taxand "Do chwili obecnej, do udziału w pierwszej edycji konkursu zgłosiło się prawie 250 osób. Cieszymy się, że udział biorą nie tylko studenci prawa, ale również innych kierunków takich jak np. marketing, zarządzanie czy ekonomia.
Nasz konkurs jest pierwszym, w którym finał, polegający na udziale w symulacji rozprawy przed sądem administracyjnym, odbędzie się rzeczywiście na sali sądowej. Również jako pierwsza firma doradcza na polskim rynku ufundowaliśmy nagrodę główną w postaci praktyki zagranicznej, w jednej ze spółek należących do sieci Taxand: w Arsene Taxand w Paryżu, lub w Garrigues w Madrycie (do wyboru przez studenta).
Wreszcie, jako pierwsi zaproponowaliśmy studentom sprawdzenie swojej wiedzy nie tyko w dziedzinie podatków, ale także w zakresie prawniczego języka angielskiego."
Najlepsi uczestnicy spotkają się w finale, który odbędzie się 12 stycznia 2008 r.
W skład jury finału konkursu wchodzą m.in.: sędzia NSA Adam Bącal, prof. dr hab. Bogumił Brzeziński, prof. dr hab. Włodzimierz Nykiel, Przemysław Wojtasik - dziennikarz Rzeczpospolitej, doradca podatkowy.
Pozostałe nagrody w konkursie Taxand Challenge to: płatne praktyki w Accreo Taxand oraz w redakcji dziennika Rzeczpospolita, podręczniki ufundowane przez wydawnictwo Cambridge University Press, publikacje Wolters Kluwer związane z tematyką podatkową, a także szkolenia z tzw. umiejętności miękkich.