Szybki PIT znów w akcji

Ogólnopolska akcja Szybki PIT dotycząca składania rocznych zeznań podatkowych ruszyła po raz piąty. W czwartek 16 stycznia Ministerstwo Finansów uruchomiło specjalną stronę internetową, która ma pomóc w rozliczeniach podatku.

Głównym celem akcji jest uświadomienie podatnikom tego, jakie korzyści płyną z terminowego i szybkiego składania deklaracji podatkowych oraz rozpowszechnienie informacji o możliwości składania deklaracji podatkowych drogą elektroniczną. Do tego celu resort przygotował szereg ułatwień. Wspólnie z partnerami medialnymi będzie informować, pomagać, uczyć i edukować. Kampania ma zaprezentować podatnikom, że polska administracja skarbowa staje się coraz bardziej nowoczesna i stosuje przyjazne rozwiązania informatyczne.

Jednym z elementów tej akcji jest strona internetowa www.szybkipit.pl. Znajdują się na niej kalkulatory i wszystkie potrzebne do rozliczeń podatku dochodowego formularze i broszury. Za pośrednictwem strony będzie można wysłać do swojego urzędu skarbowego roczne zeznania podatkowe za 2013 r. Będzie można także skontaktować się z ekspertami podatkowymi z resortu finansów, którym można będzie zadać bezpośrednio pytanie przez tzw. aplikację pytaniową.

W ramach akcji Szybki PIT przygotowano także liczne udogodnienia dla podatników, m.in. pracującą sobotę w urzędach skarbowych 5 kwietnia, czy wydłużone godziny pracy w urzędach skarbowych – 28, 29 i 30 kwietnia.

Opracowanie: Jolanta Mazur, RPE WK

Źródło: www.szybkipit.pl, stan z dnia 16 stycznia 2014 r.

Data publikacji: 16 stycznia 2014 r.