To odpowiedź na pismo Andrzeja Zwary, prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej. Więcej>>>
Halina Zarzeczna, prezes Sądu Okręgowego w Szczecinie, przekonuje w swoim liście, że waga oraz gwarancja dochowania adwokackiej tajemnicy zawodowej są kwestiami respektowanymi przez środowisko sędziowskie. – Dowodem tego jest orzecznictwo Wydziału Karnego Odwoławczego tutejszego Sądu, które wskazuje, że zwolnienie z obowiązku zachowania tajemnicy zawodowej następuje niezmierne rzadko. – tłumaczy prezes Prezes. Więcej>>> 
W odniesieniu do orzeczenia Sądu Okręgowego w Szczecinie w sprawie adw. Marka K. (III Kp 953/13) poinformowała, że sprawa znajduje się na etapie postępowania odwoławczego, w związku z wnioskiem zażalenia na postanowienie Sądu z dnia 13 września br. wydane w przedmiocie wniosku prokuratora o zezwolenie na wykorzystanie, jako dowodów w postępowaniu karnym, dokumentów zawierających tajemnicę adwokacką. – Postanowienie to podlegać zatem będzie kontroli intencyjnej, którą uznaję za stosowny tryb oceny trafności wydanego w konkretnej sprawie orzeczenia sądowego. – czytamy w liście Haliny Zarzecznej.

Jak przypomina Naczelna Rada Adwokacka, w piśmie z 23 września br. do prezes Sądu Okręgowego w Szczecinie, prezes Andrzej Zwara wyraził swoje zastrzeżenia odnośnie działań pojętych 11 września br. przez prokuratora okręgowego w Szczecinie, dokonania przez organy ścigania przeszukania w kancelarii adwokata Marka K. oraz zatrzymania akt prowadzonych przez niego spraw cywilnych.
Zdaniem prezesa NRA, zaistniała sytuacja stanowi „bardzo niepokojący precedens, który podważa zaufanie nie tylko do adwokatury ale również i państwa – w zakresie obowiązku zapewnienia należytych gwarancji  respektowania interesu publicznego i prywatnego chronionego między innymi przez instytucję tajemnicy adwokackiej”.
Podobne pismo zostało także skierowane do prokuratora generalnego Andrzej Seremeta.