Wyrokiem Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze z 5 maja 2014 r. oskarżony Michał M. został skazany na karę dożywotniego pozbawienia wolności z możliwością ubiegania się o przedterminowe zwolnienie po 50 latach odbywania kary. Orzeczono również karę nawiązki dla rodzin ofiar: po 250 tysięcy złotych dla córki i żony pracownika ochrony oraz 500 tysięcy złotych dla matki harfistki.
Sąd Apelacyjny we Wrocławiu 15 października 2014 r. zmienił zaskarżony wyrok w ten sposób, że orzeczone ograniczenie do skorzystania z warunkowego zwolnienia oskarżonego skrócił z 50 do 40 lat odbytej kary pozbawienia wolności. W pozostałej części zaskarżony wyrok utrzymał w mocy. Kasację od wyroku SA we Wrocławiu wniósł obrońca skazanego Michała M.
Do tragicznych wydarzeń doszło w nocy z 7 na 8 marca 2013 r. w budynku Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Nad ranem znaleziono ciało portiera oraz ciało 27-letniej harfistki, która przyjechała do Jeleniej Góry w zastępstwie na jeden koncert i została w filharmonii na noc. Dolnośląska Prokuratura postawiła byłemu pracownikowi Filharmonii, Michałowi M. zarzut podwójnego zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem oraz gwałtu i rozboju.

Rozprawa przed Sądem Najwyższym odbywała się z wyłączeniem jawności.

Sygnatura akt V KK 180/15, postanowienie z 5 listopada 2015 r.

  Zbigniew Hołda,Joanna Hołda,Beata Żórawska
 
Prawo karne wykonawcze. Podręcznik