Jak podkreślają organizatorzy, szkolenia zostaną poprowadzone przez doświadczonych trenerów praktyków SMG/KRC Poland Human Resources współpracujących z Wyższą Szkoła Bankową. Zajęcia będą obejmowały 16 godzin szkoleniowych, dodatkowo 4 zostaną przeprowadzone w formie e-learningu. Szkolenie ma być również dla uczestników okazją do wymiany poglądów, doświadczeń i dobrych praktyk.
Celem zajęć szkoleniowo treningowych jest optymalizowanie relacji pomiędzy sędziami a pozostałymi uczestnikami postępowania procesowego. Uczestnicy zajęć zostaną postawieni w konkretnych sytuacjach zadaniowych w zakresie symulacji rzeczywistych sytuacji występujących w miejscu pracy. Przetrenują oraz podzielą się informacjami na temat sposobów identyfikowania problemów, oddzielania oceny sytuacji od oceny ludzi, konstruowania alternatywnych rozwiązań zapasowych. Będą też trenować przemawianie do stron postępowania procesowego w taki sposób, aby zrealizować cele postawione przez wymogi prawne przy jednoczesnym budowaniu pozytywnego wizerunku własnej osoby oraz zwiększaniu zaufania do wymiaru sprawiedliwości. W toku zajęć przeanalizowana zostanie zróżnicowana technika oddziaływania na strony postępowania procesowego oraz przedstawicieli mediów - od perswazji nakierowanej na stosowanie argumentów siły do stosowania perswazji nakierowanej na wykorzystanie siły argumentów oraz na budowanie i obronę interesów wizerunkowych wymiaru sprawiedliwości. Wszystkie elementy zajęć mają być zorganizowane w formie praktycznych treningów warsztatowych z wykorzystaniem sprzętu audiowizualnego przy aktywnym udziale kadry sędziowskiej obecnej na treningu szkoleniowym.
Szkolenia współfinansowane są ze środków Komisji Europejskiej w ramach Programu „Criminal Justice". Odbędą się w Gnieźnie (współorganizowane przez Oddział w Poznaniu), w Brennej (współorganizowane przez oddziały "Iustitii" w Katowicach i Piotrkowie Trybunalskim), w Lidzbarku Warmińskim (współorganizowane przez oddziały w Olsztynie i Toruniu) i we Władysławowie (współorganizowane przez oddział w Gdańsku). Adresowane są one odpowiednio do sędziów z Polski centralnej, południowej, wschodniej i północnej.
Więcej o szkoleniach>>>
Sędziowie będą się uczyć poprawiania wizerunku
Poprawa wizerunku sędziego i tworzenie optymalnej atmosfery w czasie wykonywania czynności procesowych i okołoprocesowych - to tematyka cyklu szkoleń dla sędziów, organizowanych przez Stowarzyszenie Sędziów Polskich Iustitia.