Prokurator Marek A. został znaleziony martwy w swoim mieszkaniu w Garwolinie dziś w godzinach rannych. Przyczyną zgonu było powieszenie. Policja przeprowadziła oględziny miejsca zdarzenia, zaplanowała też sekcję zwłok.
Rozmawiano również z najbliższymi zmarłego.
Postępowanie prowadzi prokuratura w Garwolinie – mówi rzecznik Krystyna Gołąbek z Prokuratury Okręgowej w Siedlcach. - Wszystko wskazuje na to że prokurator popełnił samobójstwo, ale nie wykluczamy udziału osób trzecich – mówi Gołąbek.
Jak się nieoficjalnie dowiadział się portal niezalezna.pl stanowisko, które do niedawna pełnił prokurator to Zastępca Dyrektora Departamentu postępowania sądowego.

Maciej Kujawski z Prokuratury Generalnej powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że zmarły przed śmiercią długo chorował.
W Biuletynie Informacji Publicznej IPN można znaleźć informację, że prokurator Marek A. w marcu 1988 r. został zarejestrowany jako "oficer rezerwy kontrwywiadu WSW z przydziału mobilizacyjnego". Dwa miesiące później został "upoważniony do prac tajnych". IPN w uwagach zastrzega, że według "obowiązujących przepisów prawnych przeszkolenie wojskowe w Szkole Podchorążych Rezerwy i Szkole Oficerów Rezerwy nie jest służbą w organach bezpieczeństwa państwa".