Konkurs skierowany jest do prawników, którzy nie ukończyli 35. roku życia. Wśród kryteriów oceny znalazły się m.in. działalność pro bono, dbanie o jakość stanowienia i stosowania prawa oraz osiągnięcia naukowe i innowacyjność.

W konkursie Rising Stars biorą udział zarówno prawnicy pracujący w kancelariach, jak i w firmach oraz innych podmiotach (np. w samorządzie terytorialnym czy organizacjach pozarządowych).

Ostatnie lata to czas wielkiej próby także dla prawników. Liczba wydarzeń, które pociągają za sobą lawinę zmian prawnych, może bowiem przytłoczyć: najpierw pandemia, potem Polski Ład, a teraz okrutna wojna w Ukrainie. Do tego niepewna sytuacja społeczna i gospodarcza nad Wisłą i na świecie, a wszystko w obliczu gwałtownych zmian technologicznych. W takich niełatwych warunkach młode pokolenie prawników musi sobie poradzić i gorąco trzymam kciuki, aby udało im się odnaleźć swoją drogę zawodową i osobistą – mówi Włodzimierz Albin, prezes Wolters Kluwer Polska.

Czytaj: Rising Stars 2021 - znamy już wschodzące gwiazdy rynku prawniczego>>

Zgłoszenia do 12 września

Spośród nadesłanych zgłoszeń kapituła konkursu wyłoni 35 nominowanych. Następnie jury wybierze 10 laureatów, którzy otrzymają prestiżowy tytuł „Rising Star Prawnika – Lidera jutra 2022”. Jury zastrzega sobie prawo przyznania 5 nagród specjalnych spośród zgłoszonych kandydatów. Laureatem ubiegłorocznej edycji konkursu został mec. Grzegorz Kukowka z kancelarii Dentons Europe Dąbrowski i Wspólnicy sp.k.

Czytaj: Grzegorz Kukowka: W pracy prawnika cenne zaangażowanie społeczne>>

Zgłoszenia kandydatów można przesyłać do 12 września 2022 r. Statuetki Rising Stars zostaną wręczone podczas uroczystej gali, która odbędzie się w listopadzie w Warszawie.

Organizatorem konkursu jest Wolters Kluwer Polska. Patronat medialny nad wydarzeniem objął serwis Prawo.pl

Regulamin i więcej informacji o konkursie >>