Szkolenie online KSeF dla prawników. Nowe obowiązki kancelarii prawnych 5.03.2026 g. 14:00
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Prawo.pl

Rekordowy zakup Avallon przy wsparciu Squire Patton Boggs

Na początku czerwca 2015 r. fundusz inwestycyjny Avallon MBO Fund II nabył 100 proc. udziałów w spółce NovoTech Sp. z o.o produkującej m.in. części samochodowe dla wiodących producentów samochodowych, oraz udziały w spółkach w Rumunii i Belgii.

To największa jak dotąd inwestycja funduszu w historii działania Avallon.

Fabryki Novo Tech położone w specjalnej strefie ekonomicznej w Kostrzynie nad Odrą oraz w Rumunii zostały utworzone przez indyjski koncern Time Technoplast Ltd. Nawiązanie współpracy z funduszem ma pomóc firmie rozwinąć dotychczasową działalność, której odbiorcami są wiodący producenci sektora samochodowego oraz wejść w nowe niszowe zastosowania.

"Rzadko się zdarza w Polsce okazja do zainwestowania w globalnego lidera. Novo Tech z pewnością ma potencjał aby umocnić pozycję na światowych rynkach" - mówi Piotr Miller partner Avallon.

Ustawa o funduszach inwestycyjnych. Komentarz
Ustawa o funduszach inwestycyjnych. Komentarz > > >

"Novo Tech ma duże możliwości rozwoju zarówno jeśli chodzi o pozyskanie nowych klientów jak i rozszerzenie asortymentu. Będziemy analizować możliwości akwizycji spółek produkujących akcesoria samochodowe w Europie" - poinformował Mirosław Janicki dyrektor inwestycyjny Avallon.

"Branża części i akcesoriów samochodowych rozwija się bardzo dynamicznie, kolejni producenci lokalizują w Polsce i krajach sąsiednich swoje zakłady wytwórcze" - komentuje adw. Michał Karwacki, partner i szef praktyki private equity /venture capital w Squire Patton Boggs. "Należy spodziewać się, że w najbliższym czasie w tej branży będzie się dużo działo - zmiany własnościowe, przejęcia i fuzje to nieunikniony etap rozwoju. Zarządzający funduszem Avallon od lat uważnie obserwują trendy rynkowe w sektorze produkcyjnym".

Sztab prawników Squire Patton Boggs doradzał Avallon we wszystkich fazach tej inwestycji. W Warszawie - Michał Karwacki, Paweł Magierowski, Małgorzata Olech, Ewelina Witek, Magdalena Jarosz oraz Hubert Binkiewicz. W Brukseli Anthony van der Hauwert i Viaene Thibault, a w Bukareszcie: Carmen Dutescu i Simona Merdariu ze stowarzyszonej kancelarii Voicui Filipescu.

Polecamy książki prawnicze