W Hotelu Silver w Szczecinie 25 września 2009 r. odbędzie się seminarium dotyczące Inwestowania w energetykę wiatrową w Polsce. Czerpanie korzyści z posiadania farmy wiatrowej łączy się także z długotrwałym i technicznie wymagającym procesem podłączenia do sieci. Zaproszeni eksperci podpowiedzą jak zdobyć audyty wietrzności, środki na sfinansowanie inwestycji oraz jak wypełnić wymagania formalne stawiane właścicielom odnawialnych źródeł energii. Podczas każdego ze spotkań będzie można się dowiedzieć na jakie rozwiązania techniczne należy się zdecydować.

Eksperci z Rödl & Partner pomogą uczestnikom spotkania przebrnąć przez szereg formalności. Dr. iur. Przemysław Rataj, radca prawny z Rödl & Partner przybliży słuchaczom temat Budowa farm wiatrowych - najważniejsze aspekty prawne

Konferencja Gazety Prawnej jest już trzecim wydarzeniem o tej tematyce. Jest też odpowiedzią na aktualne zainteresowanie tematyką inwestycji w farmy wiatrowe, gdyż liczba firm zainteresowanych tego rodzaju projektami stale rośnie. Inwestycje odbywają się w ramach obowiązujących aktów prawnych, które nie do końca rozwiązują wszystkie kwestie z inwestycjami w tego rodzaju energetykę. Jednak, jak pokazuje praktyka, zrealizowanie projektu farmy wiatrowej staje się, dzięki profesjonalnemu doradztwu prawnemu i podatkowemu, jakie oferują doświadczeni specjaliści z kancelarii Rödl & Partner, możliwe.

Konferencje odbędą się w 5 miastach na terenie Polski:

  • 25 września 2009 Szczecin,
  • 30 września 2009 Gdynia,
  • 8 października 2009 Poznań,
  • 15 października 2009 Rzeszów
  • 22 października 2009, Łódź