Specjalną statuetkę odebrała podczas uroczystej gali Orłów Tygodnika „Wprost”, gdzie nagrodzone zostały firmy, samorządy oraz wybitne osobowości regionu.

Orły Tygodnika „Wprost” wyróżniają tych, które wnoszą szczególny wkład w rozwój gospodarki, regionu oraz kraju. Osoby i instytucje, które na co dzień dbają o Rzeczpospolitą nie tylko w wielkich dziełach i czynach, ale w drobnych z pozoru decyzjach i działaniach, które w codziennych zmaganiach tworzą kształt dzisiejszej Polski.

Sylwia Zarzycka to doświadczony radca prawny, a od 2011 r. także założycielka i prezes Fundacji Między Niebem a Ziemią, która pomaga nieuleczalnie chorym dzieciom i ich rodzinom na terenie całej Polski. Fundacja co roku organizuje unikatowe i autorskie akcje charytatywne, w które angażuje środowisko biznesowe i prawnicze. – Każdego dnia dokładam wszelkich starań, aby moja Fundacja mogła kompleksowo wspierać nieuleczalnie chore dzieci i ich rodziny. Cieszę się, że mogę dostarczać choć odrobinę koloru do życia naszych podopiecznych. Pomaganie to olbrzymia energia i nieporównywalna z niczym satysfakcja, a wyróżnienia takie jak Orły Tygodnika „Wprost” są dla mnie przede wszystkim docenieniem mojej pracy społecznej i motywują mnie do dalszych działań na rzecz potrzebujących – komentuje Sylwia Zarzycka. 

Orły Tygodnika „Wprost” odbywają się pod honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju. Partnerem dolnośląskiej edycji konkursu było miasto Wrocław.

Czytaj: Prawnicy Pro Bono: Franciszka Pniewska, Sylwia Zarzycka i Zbigniew Król>>