Celem Kampanii "Kocham. Nie biję" jest m.in. przeciwdziałanie przemocy w rodzinie i ograniczenie jej skutków, zwiększenie społecznego zaangażowania w sprawy związane z przeciwdziałaniem ww. zjawisku poprzez podnoszenie społecznej wrażliwości w odniesieniu do szeroko rozumianej przemocy, poszerzenie poziomu wiedzy obywateli na temat przemocy domowej oraz promowanie wartości rodzinnych. Projekt przedsięwzięcia zakłada, iż oprócz instytucji administracji publicznej, mediów, włączą się do współpracy także przedstawiciele świata kultury wraz ze swoimi dziećmi. Realizacja projektu ma polegać na przygotowaniu i emisji spotów informacyjnych umieszczanych na billboardach, w prasie, radio, telewizji, kinie i szkołach, opracowaniu i kolportowaniu materiałów informacyjnych dot. Kampanii oraz uruchomieniu dodatkowej infolinii Fundacji "KCK"- jako telefonu zaufania dla ofiar dotkniętych przemocą.

Kampania "Kocham. Nie biję" objęta została patronatem Komendanta Głównego Policji, Pana gen. insp. Andrzeja Matejuka i w pełni wpisuje się w rządowy program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań "Razem bezpieczniej", obszar "Przemoc w rodzinie", który zakłada m. in. zlecanie organizacjom pozarządowym zadań w zakresie szkoleń, poradnictwa, pomocy osobom dotkniętym przemocą w rodzinie, promowanie odpowiednich wzorców życia rodzinnego, edukowanie osób dotkniętych przemocą w rodzinie w zakresie procedury prawnej, zacieśnienie współpracy instytucji i organizacji społecznych świadczących pomoc prawną, psychologiczną i socjalną dla osób dotkniętych przemocą w rodzinie oraz zwiększenie skuteczności procedury Niebieskich Kart.

Planowany czas trwania Kampanii "Kocham. Nie biję" wyniesie 2 miesiące, tj. wrzesień i październik 2008 r.
Organizatorem i fundatorem kampanii jest Fundacja Krajowe Centrum Kompetencji "KCK" powstała w 2007 roku. Fundacja została powołana w celu stworzenia centrum kompetencji i informacji w zakresie rozwiązywania problemów społecznych takich jak np. niepełnosprawność, wykluczenie społeczne, zdrowie, przemoc, rozwijanie dialogu społecznego oraz łączenie partnerów do działań z zakresu rozwiązywania problemów społecznych.

Oficjalne źródło: Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji