Oferta PZU będzie przeprowadzana na podstawie prawa polskiego i amerykańskiego, a to oznacza, że debiut musi nastąpić w ciągu 135 dni od daty zamknięcia sprawozdania finansowego.  Ugoda między skarbem i Eureko zakłada złożenie prospektu do 2 lipca, ale ubezpieczyciel liczy, że uda się zadebiutować wcześniej.
W tym roku zysk netto PZU ma wynieść pomiędzy 3,6 a 3,9 mld zł. Widać jednak oznaki kryzysu i w przyszłym roku PZU spodziewa się spadku przychodów. 


Spółka, według Pulsu Biznesu, w tym tygodniu wyłoni kancelarię prawniczą, która napisze prospekt. Roczny audyt już się rozpoczął, a sprawozdanie ma być gotowe "na długo przed końcem pierwszego kwartału". Analitycy chwalą pośpiech. Wcześniej dla PZU przy arbitrażu z Eureko, pracowała m.in. kancelaria Domański Zakrzewski Palinka. W sumie prawie 27,5 mln zł wydał rząd na doradców w sporze z Eureko o PZU. Ponad trzy czwarte tej sumy pochłonęły honoraria prawników. Od 2003 roku Skarb Państwa podpisał umowy z trzema kancelariami i dwoma prawnikami. PZU jest jednym z największych zleceniodawców na rynku usług prawniczych.