Na konkurs nadesłano 439 propozycji logotypów, z których do finału wybrano dziesięć. Ścisłe głosowanie odbyło się pomiędzy dwoma propozycjami.  Ostatecznie, zwyciężył projekt autorstwa Katarzyny Bojanowskiej z Krakowa. Jury brało pod uwagę nowoczesność i czytelność komunikatu, funkcjonalność, pomysł, oryginalność, łatwość konwersji na różne media i potencjał projektowy pozwalający na ujednolicenie identyfikacji wizualnej sieci prokuratur w całej Polsce.
Komisja konkursowa, której przewodniczył prof. Lech Majewski – projektant, wykładowca ASP w Warszawie, oceniała projekty w składzie:
- Andrzej Seremet – prokurator generalny,
- Marek Jamrogowicz – I zastępca prokuratora generalnego,
- Mateusz Martyniuk - rzecznik prasowy Prokuratury Generalnej,
- Maciej Kujawski – prokurator,
- dr Dawid Korzekwa – projektant, Prezes Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej,
- Maciej Konopka – projektant, wykładowca ASP Warszawie,
- Andrzej Budek– projektant, członek zarządu Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej.

Autorka zwycięskiej pracy otrzyma nagrodę w wysokości 5000 zł oraz możliwość stałej współpracy z Prokuraturą Generalną.
- Projektowanie zaczęłam od uznania kwadratu za symbol przestrzeni prawa i jego określonych granic. Instytucja Prokuratury decyduje o tym czy dane działanie mieści się w granicy prawa czy poza nią, stąd element wysunięty na brzeg kwadratu. Dzięki takiej kompozycji udało mi się również wpisać w znak flagę Polski. Aby podkreślić tradycyjny charakter instytucji użyłam czcionki Trajan, której budowa oparta jest o kapitałę rzymską. Wybrałam kolor czerwony ponieważ w procesie karnym symbolizuje on prokuraturę - mówi Katarzyna Bojanowska.