Chodzi o poprawkę do art. 20 ust. 1. Wskazano w niej pomieszczenia paczkującego towary na zlecenie importera, jako miejsca, gdzie może być przeprowadzona kontrola. Pominięcie przecinka w określeniu podmiotu paczkującego spowodowało, że powstała nowa kategoria "paczkującego na zlecenie importera". Należy w tym miejscu podkreślić, że podmiot taki nie ma żadnej styczności z polskim rynkiem i tym samym nie mogą być nakładane na niego jakiekolwiek obowiązki.
W związku z tym w projekcie nowelizacji podano prawidłowe brzmienie przepisu. Zgodnie z nim, opłaty za doraźne kontrole pobierane od paczkującego, zlecającego paczkowanie, paczkującego na zlecenie, sprowadzającego, importera będą takie same jak za kontrole planowane.
Ponadto, zgodnie z projektem, dyrektor właściwego terytorialnie okręgowego urzędu miar przeprowadza - nie częściej niż raz w roku - kontrole planowe w pomieszczeniach: paczkującego, zlecającego paczkowanie, paczkującego na zlecenie, importera oraz w miejscu paczkowania lub składowania towarów paczkowanych.
Poprawka w przepisach o paczkowaniu towarów
Rada Ministrów przyjęła 7 września br. projekt zmiany w ustawie o towarach paczkowanych, który poprawia błąd powstały na etapie prac legislacyjnych w Senacie.