Jak informuje kancelaria, partner Bernd Geier, będzie wspólnie z partnerem Marcinem Bartczakiem kierował europejskim Sektorem Instytucji Finansowych w Dentons. Obydwaj partnerzy zostali również powołani na stanowiska współkierujących europejską grupą Bankowości i Regulacji Sektora Finansowego, będącą częścią praktyki Bankowości i Finansów.

- Regulacje finansowe będą miały coraz większe znaczenie w przyszłości – będą wpływały nie tylko na banki i dostawców usług finansowych, ale też na giełdy walutowe, fundusze i firmy operujące na rynkach kapitałowych. Oferujemy klientom wsparcie w zakresie dostosowywania się do zmian regulacyjnych i tworzenia programów compliance, które stanowią aktualnie największe wyzwanie dla uczestników rynku - skomentował swoją nominację dr Bernd Geier.

Bernd Geier dołączył do biura Dentons we Frankfurcie w październiku 2015 z Allen & Overy. Doradza wiodącym bankom, maklerom i innym instytucjom finansowym w zakresie kwestii regulacyjnych. Jego praktyka obejmuje projekty dotyczące zmian regulacyjnych, transakcji i funduszy strukturalnych na rynkach kapitałowych, jak również kwestii dotyczących dochodzenia roszczeń i uporządkowanej likwidacji. Jest uznanym ekspertem z zakresu regulacji bankowych i wykładowcą na University Speyer w Niemczech.


Marcin Bartczak jest partnerem w warszawskim biurze Dentons. Współkieruje sektorem Instytucji Finansowych oraz europejską Praktyką Rynków Kapitałowych, jest także szefem Praktyki Ubezpieczeń. Doradza wiodącym bankom i firmom ubezpieczeniowym w zakresie regulacji finansowych i prawa ubezpieczeniowego, w szczególności w tworzeniu strategii zarządzania ryzykiem ubezpieczeniowym. Doradza również klientom w zakresie rynków kapitałowych oraz instrumentów finansowych. Międzynarodowe rankingi i informatory prawnicze, takie jak Chambers Europe, The Legal 500 i IFLR 1000 od wielu lat rekomendują go jako eksperta w zakresie instrumentów finansowych oraz regulacji bankowych.
- Szefowie europejskiej Grupy Instytucji Finansowych są wiodącymi prawnikami w swoich dziedzinach i wnoszą kompetencje, które wzajemnie się uzupełniają i rozwijają naszą ofertę usług dla klientów w sektorze finansowym – powiedział Tomasz Dąbrowski, Chief Executive Officer, Dentons Europe.

Kancelaria poinformowała, że poza tymi nominacjami, w ciągu ostatniego roku Dentons wzmocnił także praktykę Rynków Finansowych. W kwietniu 2015 partner Jesús Mardomingo objął stanowisko szefa Praktyki Bankowości i Finansów oraz Grupy Instytucji Finansowych w Hiszpanii. Natomiast w marcu 2016 z londyńskiego HSBC Holdings dołączył partner Tomasz Braun, który jest odpowiedzialny za rozwój oferty w zakresie doradztwa regulacyjnego i compliance.