Blog został stworzony z myślą o środowisku związanym z branżą medyczną, farmaceutyczną i biotechnologią - firmach farmaceutycznych, producentach wyrobów medycznych, lekarzach, aptekarzach, hurtownikach, kadrze zarządzającej w służbie zdrowia oraz dziennikarzach branżowych. Jednocześnie, blog ten będzie spełniał funkcję archiwum publikacji prasowych prawników z Zespołu Life Sciences DZP.
Kancelaria postanowiła udostępnić treść bloga na licencji Creative Commons, gdyż idea takiej platformy komunikacji jest warta popularyzacji, a narzędzie bardzo praktyczne dla jego użytkowników. Treści zamieszczone na blogu można dowolnie przedrukowywać zachowując wskazane na stronach bloga procedury dotyczące praw autorskich.
Blog został zarejestrowany jako czasopismo w Sądzie Okręgowym w Warszawie i ma swoją redakcję. Jej redaktorem naczelnym jest dr Marcin Matczak.

Kancelaria Domański Zakrzewski Palinka jest największą w Polsce kancelarią prawniczą z ponad 15-letnią praktyką doradztwa w zakresie wszystkich aspektów prawa gospodarczego.