Włoski fundusz Private Equity Partners (PEP) zdecydował o wejściu na polski rynek. PEP Polska będzie współpracować z firmą doradztwa finansowego Miszerak & Associates. Warszawa jest kolejnym zagranicznym biurem PEP, po tym jak niedawno uruchomił on swoje placówki w Szanghaju i w Moskwie.

Warszawskie biuro PEP Polska, będzie na razie doradzało włoskim firmom, w których fundusz Private Equity Partners jest wiodącym inwestorem finansowym.

"Otwarcie nowego lokalnego biura PEP potwierdza nasze silne przekonanie, że internacjonalizacja będzie coraz silniejszym czynnikiem w rozwoju włoskich firm. Polska stanowi dla nas kluczowy rynek, poprzez który nasze spółki portfelowe będą mogły umacniać swoją pozycję zarówno tutaj, jak i w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej." - powiedział Fabio L. Sattin, prezes Private Equity Partners S.p.A.

"Włoskie firmy dostrzegają potencjał naszego rynku, dlatego PEP postanowił umożliwić im rozwój w Polsce. Będziemy dzielić się naszym wieloletnim doświadczeniem. Oferujemy profesjonalne wsparcie firmom, które chcą jak najlepiej poznać i aktywnie zaistnieć na tym obiecującym rynku." - powiedział Martin Miszerak, prezes Miszerak & Associates, odpowiedzialny za polskie biuro firmy.

Zadaniem PEP Polska będzie wspieranie firm w rozpoznawaniu polskiego rynku, identyfikowanie partnerów strategicznych i handlowych, a także pomoc w pozyskiwaniu środków finansowych z banków komercyjnych i innych źródeł kapitału. PEP Polska będzie także wspierać swych klientów w obszarze rekrutacji kadry zarządzającej i w procesach mających na celu przeprowadzenie oferty publicznej na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.