Taki apel do samorządów oraz akcję zbierania podpisów pod nim zorganizowały Akcja Demokracja i fundacja Frank Bold.
Organizatorzy akcji przypominają, że adwokaci i radcowie przystępując do zawodu składają następującą deklarację: „Ślubuję uroczyście (...) przyczyniać się ze wszystkich sił do ochrony praw i wolności obywatelskich oraz umacniania porządku prawnego Rzeczypospolitej Polskiej. - Kilkanaście takich osób zasiada dziś w Sejmie, również we wspierających niszczenie niezależności Trybunału Konstytucyjnego klubach PiS i Kukiz '15  - czytamy w apelu.
Jak podkreślają jego autorzy, radca prawny i adwokat zobowiązani są dbać o godność zawodu nie tylko w pracy, ale również w działalności publicznej. - Na wysokości zadania stanęły samorządy tych zawodów, które w obecnym konflikcie jednoznacznie wypowiedziały się w obronie Trybunału Konstytucyjnego i porządku prawnego naszego kraju. Jednak nie wszyscy radcy i adwokaci w parlamencie podążają ich śladem – czytamy w apelu.
Jego autorzy wzywają samorządy adwokatów i radców prawnych do wyciągnięcia wobec nich konsekwencji dyscyplinarnych, włącznie z odebraniem prawa wykonywania zawodu.  Więcej>>>

Dowiedz się więcej z książki
Odpowiedzialność dyscyplinarna sędziów, prokuratorów, adwokatów, radców prawnych i notariuszy
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł