W dniach 16-18 sierpnia 2007 r. w Irzewsku (Republika Udmurska - okolice Jekaterynburga) odbędzie się Olimpiada Notariuszy Rosji.
Notariusze będą konkurować ze sobą w takich dyscyplinach, jak m.in.: pływanie, lekkoatletyka, strzelectwo, siatkówka, piłka nożna, podnoszenie ciężarów, szachy, tenis stołowy, bilard, a także sport na wesoło oraz konkursy artystyczne np.: miniatury teatralne, występy muzyczne (grupowe i indywidualne).
Istnieje także możliwość zorganizowania, po zakończeniu Olimpiady, kilkudniowej wycieczki obejmującej Góry Ałtaj, trzydniowy rejs po Wołdze z Samary do stolicy Tatarstanu- Kazania.

Ilość miejsc przeznaczonych dla polskich notariuszy jest nieograniczona. Do końca czerwca 2007 należy przesłać zgłoszenie uczestnictwa do Biura Krajowej Rady Notarialnej. W zgłoszeniu podać należy: imiona i nazwisko, adres zamieszkania z kodem pocztowym, PESEL, datę i miejsce urodzenia, numer paszportu i datę jego ważności (paszport musi być ważny jeszcze przez okres 6-ciu miesięcy od daty imprezy). Wyjazd na Olimpiadę na koszt uczestników.