Ogólnopolskie Dni Praktyk Prawniczych to cykliczne przedsięwzięcie Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA Poland mające na celu zaprezentowanie studentom prawa i młodym prawnikom dostępnej oferty praktyk i staży oraz doskonalenie ich umiejętności poprzez szereg warsztatów i prezentacji.

Koncepcja ODPP wywodzi się z Międzynarodowego Programu Wymiany Praktyk Studenckich STEP (ang. Student Trainee Exchange Programme) będącego istotną dziedziną działalności ELSA Poland. Program budowany jest w oparciu o pośrednictwo między pracodawcą a studentem na poziomie lokalnym, krajowym i międzynarodowym. Wachlarz oczekujących na studentów praktyk i staży jest bardzo szeroki - obejmuje między innymi kancelarie, instytucje publiczne, urzędy, firmy konsultingowe czy banki.

Ogólnopolskie Dni Praktyk Prawniczych to szansa na bezpośrednie spotkanie z przyszłym pracodawcą w trakcie prelekcji i prezentacji, rozmowę o wzajemnych oczekiwaniach i przekazanie swojego CV, a także wzięcia udziału w atrakcyjnych warsztatach i szkoleniach. Jest to również okazja dla pracodawców, by dotrzeć do najbardziej utalentowanych i aktywnych studentów.

Ubiegłoroczna, trzecia edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno wśród studentów, jaki i pracodawców. Coraz więcej z nich jest zdania, że praktyka czy staż to niezbędne uzupełnienie wiedzy zdobytej na wykładach i ćwiczeniach.

Ogólnopolskie Kalendarium Projektu:

  • 20-21 kwietnia - Lublin
  • 20-22 kwietnia - Kraków, Łódź
  • 21-22 kwietnia -Gdańsk, Poznań, Szczecin, Toruń, Wrocław
  • 21-23 kwietnia - Warszawa
  • 22 kwietnia - Rzeszów
  • 27-28 kwietnia - Białystok, Katowice, Olsztyn, Opole

Więcej informacji już wkrótce na stronie: www.praktykiprawnicze.pl i www.elsa.org.pl/odpp

 

Agendy z poszczególnych miast ( .doc )