Inicjatywa, której organizatorem jest Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poland, skierowana jest do studentów i ma na celu umożliwienie zdobycia informacji o możliwościach odbycia praktyk i staży w ramach zawodów prawniczych.
W ciągu kilku dni studenci będą mieć okazję wzięcia udziału w profesjonalnych warsztatach i szkoleniach prowadzonych przez przedstawicieli różnych profesji prawniczych. Odbędą się także prezentacje firm i kancelarii adwokackich, radcowskich czy notarialnych, a także kiermasze wydawnictw akademickich.
Ważnym punktem wydarzenia jest przedstawienie studentom korzyści, jakie daje uczestnictwo w Student Trainee Exchange Programme (w skrócie: STEP), prowadzonym przez ELSA. Program ten umożliwia studentom odbycie stażu w dowolnym kraju Europy, a także znalezienie wymarzonego praktykodawcy za pośrednictwem portalu Praktykiprawnicze.pl.
Inicjatywa ta jest niewątpliwie okazją dla starszych studentów do pogłębienia ich wiedzy i poszerzenia umiejętności, które niezbędne im będą w poszukiwaniu pracy, a dla młodszych może być pierwszą okazja do zapoznania się z praktyką zawodu prawnika i zastanowienia się nad kierunkiem swojej kariery zawodowej.
Ogólnopolskie Dni Praktyk Prawniczych przyciągają corocznie wielu studentów, przedstawicieli firm i kancelarii, a także mediów. Prezentacje obejmują takie tematy jak nowoczesne perspektywy rozwoju profesji prawnika, a warsztaty dotyczą m.in. umiejętności z zakresu pisania pism procesowych.
Zagadnienia te cieszą się niesłabnącą popularnością, co sprawia że projekt jest corocznie oceniane jest jako jedno z najciekawszych spośród wydarzeń organizowanych przez organizacje studenckie na wydziałach prawa w Polsce.

 

V Ogólnopolskie Dni Praktyk Prawniczych

Data: 15-21 marca 2010 r.
Miejsce: wydziały prawa w 15 ośrodkach akademickich w Polsce
Organizator: Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poland
Forma: warsztaty, prelekcje, prezentacje firm i kancelarii
Cel: zapoznanie studentów z możliwymi ścieżkami rozwoju w ramach zawodu prawnika oraz ofertą praktyk w ramach programu STEP ELSA Poland

Więcej informacji już wkrótce na stronie: www.elsa.org.pl/odpp oraz na plakatach na wydziałach prawa.