Jak informuje Anna Korzekwa, rzecznik prasowy UW, podczas obrad swoje odczyty wygłoszą zagraniczni goście oraz pracownicy ISS. Po referatach przewidziany jest czas na dyskusję.
Sympozjum otworzy wystąpienie Mirosława Kofty, kierownika Ośrodka Badań Psychologicznych ISS. Pierwszy referat w sesji, nt. "Pobudzenie emocjonalne a agresja: hamujący wpływ pobudzenia lęku oraz stymulujący wpływ pobudzenia złości", wygłosi L. Rowell Huesmann z Instytutu Badań Społecznych Uniwersytetu Michigan (USA). Barbara Krahé i Ingrid Möller z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Poczdamskiego (Niemcy) opowiedzą, jak znieczulenie na przemoc w mediach prowadzi do myśli agresywnych i agresywnego zachowania, a Lucyna Kirwil ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej i Instytutu Studiów Społecznych UW opowie, dlaczego konsumpcja przemocy w mediach prowadzi do znieczulenia emocjonalnego i agresji proaktywnej.
Sympozjum odbędzie się w sali im. Józefa Brudzińskiego w Pałacu Kazimierzowskim (kampus główny UW przy Krakowskim Przedmieściu 26/28). Rozpoczęcie spotkania zaplanowano na godz. 1300.

Więcej informacji

Katarzyna Czechowicz

Oficjalne źródło: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz PAP - Nauka w Polsce