Do grona współpracowników kancelarii prawnej Grynhoff, Woźny i Wspólnicy dołączył Janusz Kobeszko - doradca europejski i doradca podatkowy.

Janusz Kobeszko jest doradcą europejskim oraz doradcą podatkowym (oczekujący na wpis). Specjalizuje się w audycie i kontroli funduszy Unii Europejskiej, prawie podatkowym i celnym.
W latach 2005-2006 pracował w Ministerstwie Finansów, gdzie był dyrektorem Departamentu Kontroli Skarbowej, odpowiedzialnym także za współpracę z odpowiednikiem w Komisji Europejskiej (Dyrekcją "OLAF"). W okresie 2002-2005 był wicedyrektorem i naczelnikiem w Urzędzie Kontroli Skarbowej w Poznaniu, odpowiadał tam za audyt i kontrolę funduszy UE, kontrolę obrotu towarowego z zagranicą i szczególny nadzór podatkowy. Posiada też kilkuletnie doświadczenie związane z kierowaniem regionalnym inspektoratem celnym oraz pracą doradcy ekonomicznego NIK.
Janusz Kobeszko dołączył do poznańskiego biura kancelarii Grynhoff, Woźny i Wspólnicy. Obecnie oddział poznański, którym kieruje radca prawny Adam Wawrzynowicz, liczy blisko 30 prawników, w tym 11 radców prawnych i adwokatów. Wszyscy członkowie zespołu posiadają bogate doświadczenie w świadczeniu pomocy prawnej dla przedsiębiorstw polskich, jak i międzynarodowych korporacji i ich polskich oddziałów.

 

Janusz Kobeszko