Marcin Matyka kieruje Działem Doradztwa Podatkowego kancelarii DLA Piper. Jest prawnikiem i licencjonowanym doradcą podatkowym z kilkunastoletnim doświadczeniem, które zdobył głównie w firmach "Wielkiej Czwórki". Posiada tytuł MBA University of Central Lancashire. Swoim klientom pomaga tworzyć strategiczne i kompleksowe rozwiązania zagadnień podatkowych zapewniające optymalizację ich procesów gospodarczych oraz biznesową wartość dodaną. Posiada również bogate doświadczenie w realizacji i koordynacji przedsięwzięć wymagających równolegle doradztwa podatkowego i prawnego. Z DLA Piper związany jest od 2008 roku.

Marcin Matyka

Patryk Laskorzyński jest radcą prawnym z kilkunastoletnim doświadczeniem, które zdobył w kilku międzynarodowych kancelariach. Doradza krajowym oraz zagranicznym instytucjom finansowym, funduszom inwestycyjnym, bankom, kredytobiorcom oraz klientom korporacyjnym. Specjalizuje się w transakcjach z zakresu finansowania dłużnego i kapitałowego, m.in. takich jak wykupy lewarowane, fuzje, przejęcia, finansowania typu private equity czy restrukturyzacje finansowe. W 2009 roku serwisy Mergermarket oraz Merill datasite wyróżniły Patryka Laskorzyńskiego jako jednego z 40 wiodących europejskich prawników transakcyjnych poniżej 40. roku życia - "Top 40 dealmakers under 40". Z DLA Piper związany jest od 2008 roku.

Patryk Laskorzyński

Już po raz kolejny w historii nowi Partnerzy rekrutują się z grona pracowników kancelarii. "Nauczeni dobrymi doświadczeniami płynącymi z dotychczasowych wewnętrznych awansów inwestujemy w taki model rozwoju naszego zespołu. DLA Piper postrzega wzrost organiczny jako jeden z istotnych elementów strategii biznesowej," komentuje dr Krzysztof Wiater, Partner Zarządzający DLA Piper Wiater sp. k.

Ponadto wraz z rozpoczęciem 2010 roku na stanowisko Senior Associates awansowało pięciu pracowników kancelarii: Andrzej Balicki z działu IPT, Jacek Giziński, Marcin Łolik i Anna Wietrzyńska z działu Corporate oraz Agnieszka Kobak specjalizująca się w prawie podatkowym. Stanowiska Associates objęło 7 osób. W związku z dynamicznym rozwojem kancelarii do zespołu dołączyło również dwóch nowych prawników, którzy objęli stanowiska Associate i Junior Associate.