Wybór ławy przysięgłych zaczyna się w czwartek w procesie o zaniedbanie obowiązków zawodowych przeciwko Ricie M. Bank z firmy Ain&Bank w Waszyngtonie. Proces ma potrwać sześć dni i w jego trakcie zeznania złoży Stiglitz i prawnicy rozwodowi z Nowego Jorku i Waszyngtonu, jak wynika z dokumentów sądowych.
68-letni Stiglitz, który w 2001 roku otrzymał nagrodę Nobla twierdzi, że stracił ponad pięć milionów dolarów, ponieważ Rita Bank nie poinformowała go o swoich zobowiązaniach, napisano w dokumentach sądowych. Jane Hannaway, druga żona Stiglitza, złożyła dokumenty rozwodowe w 2002 roku.
Rita Bank nigdy nie powiedziała Stiglitzowi, że rozmawiała z jego byłą żoną o potencjalnym rozwodzie zanim Stiglitz zatrudnił ją w sierpniu 2000 roku w charakterze swojej prawniczki, jak wynika z pozwu złożonego w 2005 roku w Waszyngtonie.
W dokumentach sądowych Stiglitz napisał, że wielokrotnie prosił w roku 2000 i 2001 Ritę Bank o złożenie dokumentów rozwodowych w Waszyngtonie, żeby ograniczyć wysokość strat finansowych związanych z rozwodem, ale jego prośba nigdy nie została spełniona.

Źródło: Bloomberg News