NIK pozytywnie o wykonaniu akcyzy przez resort finansów
Najwyższa Izba Kontroli pozytywnie oceniła wykonanie zadań przez Ministra Finansów w obszarze opodatkowania akcyzą wyrobów alkoholowych w latach 2010-2011.

Zdaniem NIK Minister prawidłowo zorganizował pracę Służby Celnej oraz konsekwentnie egzekwował wykonywanie kontroli naliczania akcyzy, a także pobieranie podatku akcyzowego odprowadzanego przez legalne podmioty gospodarcze.
NIK pozytywnie oceniła również działania Szefa Służby Celnej w zakresie ustalenia zadań kontrolnych Służby Celnej ograniczających nieprawidłowości w obrocie wyrobami alkoholowymi. Więcej>>>
Źródło: www.abc.com.pl
Autor:





