- To najlepszy dowód na to, że to co dzieje się aktualnie w wymiarze sprawiedliwości - nazywane przez wielu rewolucją informatyczną – jest nie tylko potrzebne, ale jest też robione dobrze – powiedział w środę minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski w trakcie gali finałowej konkursu. - Wyróżnienie to nabiera dla mnie dodatkowego, wyjątkowego wymiaru, albowiem otrzymujemy je w dniu, w którym zainaugurowaliśmy uruchomienie jednego z najważniejszych dla nas projektów – nagrywania na salach rozpraw – mówił minister.
Minister sprawiedliwości w trakcie uroczystości przypomniał tylko niektóre projekty informatyczne wdrażane przez resort: e-sąd, S-24, czy też informatyzację ksiąg wieczystych. - Ostatnie lata to czas modernizacyjnego przełomu w wymiarze sprawiedliwości. Nasze sukcesy są najlepszym dowodem na to, że nowoczesna technika przede wszystkim powinna służyć człowiekowi – dodał Minister Sprawiedliwości.
 
Konkurs Lider Informatyki promuje przedsiębiorstwa i instytucje najmądrzej oraz najefektywniej wykorzystujące rozwiązania informatyczne. To najbardziej prestiżowe przedsięwzięcie tego typu w Polsce organizowane jest od 15 lat.
Pokazuje, które projekty przyniosły niezaprzeczalne, wymierne korzyści. Oceny dokonuje niezależne jury, biorąc pod uwagę cztery kluczowe kryteria: doskonałość organizacyjną, innowacyjność, kreowanie wartości biznesowej przez IT, spójność strategii IT z biznesem. W konkursie biorą udział firmy spoza branży teleinformatycznej, instytucje sektora publicznego i organizacje użyteczności publicznej.
Główna nagroda w 2011 roku przyznana została w siedmiu kategoriach: instytucje finansowe, przemysł, handel i usługi, sektor publiczny, małe i średnie przedsiębiorstwa oraz sektor użyteczności publicznej (utilities) i sektor opieki zdrowotnej. Dotychczas do rywalizacji w konkursie przystąpiło ponad tysiąc firm i instytucji reprezentujących różne gałęzie gospodarki oraz sektory administracji publicznej.