Moneta Aurea to możliwość, by zmierzyć się z najlepszymi oraz zdobyć atrakcyjne nagrody. Organizatorzy, firma Deloitte, "Rzeczpospolita", portal Interia.pl oraz Europejskie Stowarzyszeniem Studentów Prawa ELSA Poland zapraszają do gry już po raz piąty.

W konkursie mogą spróbować sił wszyscy studenci, bez względu na kierunek, rok i tryb studiów. Jedynym warunkiem jest wypełnienie formularza rejestracyjnego. Dodatkowo turniej promuje tych, którzy podatkami interesują się od niedawna, ale systematycznie będą pogłębiać swą wiedzę.

Zasady przewidują, że 80 % pytań pojawi się w czterech transzach na stronie konkursu . Już teraz dostępna połowa z nich. Ponadto studenci mogą czerpać niezbędną wiedzę z artykułów w "Rzeczpospolitej" opatrzonych logo konkursu.

Uczestnicy konkursu sprawdzą swą wiedzę podczas testu on-line 8 kwietnia . Najlepsi zmierzą się w II i III etapie , który wyłoni finalistów. Podczas wielkiej gali 9 maja w Warszawie kandydaci do nagrody głównej odpowiadać będą na pytania przed jury złożonym z przedstawicieli organizatorów oraz przede wszystkim przed publicznością. Tu niezbędna będzie nie tylko wiedza z zakresu podatków, ale także umiejętność autoprezentacji i radzenia sobie z tremą.

Na laureatów konkursu czekają atrakcyjne nagrody o wartości ponad 150 tysięcy złotych, w tym: laptopy, rowery, odtwarzacze mp3, kursy językowe, szkolenia z autoprezentacji, a także staże będące doskonałym początkiem kariery w podatkach.

Wcześniejsze edycje cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród studentów, do pierwszego etapu przystępowało ponad 9 tysięcy osób. W jubileuszowej, piątej odsłonie konkursu organizatorzy spodziewają się jeszcze większej liczby uczestników.

Więcej informacji oraz regulamin konkursu na stronie: www.moneta.interia.pl