Umów prezentację LEX Kompas Orzeczniczy 2.0
Zmień język strony
Zmień język strony
Prawo.pl

Marek Zagórski będzie ministrem cyfryzacji

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że we wtorek Marek Zagórski powołamy zostanie na stanowisko ministra cyfryzacji. - Bardzo ładnie sprawdził się w kilku ostatnich miesiącach, jako osoba kierująca pracami tego resortu - powiedział premier.

- Jutro powołamy nowego ministra cyfryzacji, będzie to pan Marek Zagórski, który bardzo ładnie sprawdził się w kilku ostatnich miesiącach, jako osoba kierująca, pełniąca obowiązki de facto, kierująca pracami tego resortu. Jesteśmy w epoce takiej czwartej rewolucji przemysłowej, rewolucji cyfrowej, więc my ministerstwo cyfryzacji traktujemy, jako bardzo ważne ministerstwo, chcemy, by ono jak najbliżej współpracowało z przedsiębiorcami, żeby unowocześniało nasze usługi - powiedział w poniedziałek wieczorem Morawiecki w Polsat News.

Jak podało biuro prasowe Kancelarii Prezydenta, uroczystość ma się odbyć o 10. rano w Pałacu Prezydenckim; planowane jest podczas niej wystąpienie prezydenta.

Ministerstwo Cyfryzacji od 9 stycznia br., gdy odwołana została Anna Streżyńska, nie ma kierującego nim ministra. Jak wtedy zapowiedziano, konstytucyjny nadzór nad resortem sprawuje premier Mateusz Morawiecki, a bieżącymi pracami kieruje sekretarz stanu Marek Zagórski.

Polecamy książki prawnicze