W dniu 12 maja br. w Warszawie odbył się finał konkursu, podczas którego Jury przyznało pierwszą nagrodę Marcinowi Pawlickiemu, studentowi Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, drugą nagrodę - Adamowi Latuszkiewiczowi, studentowi Uniwersytetu Łódzkiego i trzecią - Piotrowi Majewskiemu, studentowi Uniwersytetu Śląskiego. Wyróżnienia otrzymali studenci Uniwersytetu Warszawskiego: Joanna Kot i Jacek Choromański.

Jury wysoko oceniło prace finalistów konkursu oraz ich wystąpienia podczas symulacji rozprawy. Zadanie nie było łatwe - oprócz roli skarżącego, każdy z finalistów wcielał się także w rolę organu administracyjnego i bronił argumentów wydanej przez niego decyzji. Obok laureatów w finałowych starciach wzięli udział: Monika Tam, studentka Uniwersytetu Śląskiego, Marcin Bałoniak, student Uniwersytetu Mikołaja Kopernika i Michał Bogacz, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego w 2009 roku.

W tegorocznej edycji konkursu do wyboru były dwa stany faktyczne: jeden dotyczył cofnięcia pozwolenia na broń, a drugi pozwolenia na budowę. Pracę - skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego - przysłało 48 uczestników z dwunastu uczelni, z czego najwięcej z Uniwersytetów Warszawskiego, Śląskiego i Wrocławskiego. Studenci z wszystkich - nawet I i II - lat podjęli wyzwanie.

W skład Jury wchodzili prof. Roman Hauser, Wiceprezes Naczelnego Sądu Administracyjnego - jako przewodniczący Jury, dr Marcin Radwan-Röhrenschef, adwokat, oraz Tomasz Wardyński i dr Magdalena Niziołek reprezentujący kancelarię Wardyński i Wspólnicy.
Konkurs odbył się pod patronatem Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA.
Więcej informacji o konkursie dostępnych jest na stronie www.wardynski.com.pl/konkurs