Jednym z powodów przygotowania wspólnej listy prawniczek redakcji „Forbes Women” i fundacji Women in Law jest docenienie i zauważenie kobiet, które działają nie tylko w branży prawniczej, ale szeroko w biznesie oraz angażują się w działania społeczne.

 

Jak zgłosić swoją kandydaturę

Tegoroczna lista opublikowana będzie na łamach październikowego numeru magazynu „Forbes Women”. Termin zgłoszeń upływa 15 sierpnia 2022 roku. Swoje kandydatury zgłaszać mogą kobiety, które legitymują się co najmniej tytułem magistra prawa i wykonują zawód prawniczy na terenie Polski. Zgłoszenia przyjmowane są na podstawie uzupełnionego formularza zgłoszeniowego. Na adres: sm@womeninlaw.pl należy także wysłać dwa listy polecające wystawione np. przez pracodawcę, klienta czy podmiot, na rzecz którego, prawniczka świadczy usługi prawne. Startować można w siedmiu różnych kategoriach:

  • mała kancelaria prawna (1-10 prawników i prawniczek),
  • średnia kancelaria prawna (11-50 prawników i prawniczek),
  • duża kancelaria prawna (powyżej 51 prawników),
  • dział prawny przedsiębiorstwa,
  • organizacja pozarządowa,
  • administracja publiczna
  • działalność naukowa.

Regulamin Listy znajduje się tutaj>>

Nadesłane aplikacje zostaną ocenione przez kapitułę, w skład której wejdą prof. Małgorzata Fuszara – prawniczka, socjolożka, współtwórczyni i kierowniczka Gender Studies przy Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego, ekspertka Rady Europy do spraw wprowadzania równości płci do głównego nurtu działań politycznych i społecznych; Henryka Bochniarz – doktor ekonomii, założycielka i przewodnicząca Rady Głównej Konfederacji Lewiatan, była wiceprezydentka BusinessEurope, największej organizacji pracodawców w Unii Europejskiej, współzałożycielka Kongresu Kobiet; Ewa Usowicz – dziennikarka i publicystka prawna, dyrektor działu serwisów informacyjnych Wolters Kluwer, która kieruje serwisem Prawo.pl; Tomasz Sztyber, wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Prawników Przedsiębiorstw; Kamila Kurkowska – prezeska fundacji Women in Law oraz Aleksandra Karasińska – redaktorka naczelna „Forbes Women”.

Kapituła Listy, podobnie jak w zeszłym roku, będzie zwracać szczególną uwagę na zaangażowanie kandydatek w działania wspierające inne kobiety lub projekty pro bono.