Jak informuje kancelaria, w projekt aranżacji od początku zaangażowana była grupa pracowników Linklaters, którzy z ramienia kancelarii opiniowali proponowane rozwiązania projektowe.

Nowe biuro Linklaters zajmuje powierzchnię ponad 3.000 mkw. Inspiracją dla jego aranżacji były prostota, funkcjonalność oraz wysoka jakość mebli i materiałów wykończeniowych. Ważną rolę odgrywa efektywny, komfortowy układ wnętrz oraz piękny widok na Warszawę. - Przeprowadzka do nowej siedziby to naturalna odpowiedź na rosnące potrzeby w zakresie powiększenia oraz unowocześnienia powierzchni biurowej zarówno dla klientów kancelarii jak i naszych pracowników. Cieszę się, że stworzyliśmy wygodniejszą i jeszcze bardziej przyjazną przestrzeń do wspólnej pracy – powiedział Artur Kulawski, partner zarządzający warszawskiego biura Linklaters.

Przy projektowaniu biura, kancelaria korzystała ze wsparcia zespołu architektów, w tym z pracowni Epstein i Pringle Brandon, z wiodącą rolą w zakresie wykończenia i wyposażenia wnętrz renomowanego, warszawskiego studia architektonicznego, Mood Works. Dorota Kuć i Karina Snuszka, stworzyły elegancką i przejrzystą przestrzeń. Wnętrza zostały wzbogacone obiektami sztuki dekoracyjnej, takimi jak lampy z kolekcji Mobile Chandelier londyńskiego projektanta Michaela Anastassiadesa, którego projekty są częścią stałych kolekcji Nowojorskiego Muzeum Sztuki Nowoczesnej (MoMA).
Spójność z wartościami Linklaters
Unikalny charakter przestrzeni podkreśla również kolekcja sztuki nowoczesnej, która komunikuje wartości Linklaters. Składają się na nią wyróżniające się formalnie i warsztatowo prace polskich artystów rzeźbiarzy, grafików i fotografów, m.in.: Wojtka Pustoły, Doroty Buczkowskiej, Michała Smandka. „Nowa siedziba odzwierciedla charakter oraz kulturę naszej pracy. Oparta jest ona na dzieleniu się wiedzą i twórczym wspieraniu naszych klientów w realizacji ich strategii rozwoju oraz rozwiązywaniu ich problemów. Nowe biuro oddaje te wartości.” – dodała Małgorzata Szwaj, partner w kancelarii Linklaters.
Odpowiedzialność za środowisko
Q22 to – zrealizowany przez największego polskiego dewelopera, firmę Echo Investment – 155-metrowy biurowiec w samym sercu Warszawy przy al. Jana Pawła II 22. Jest inwestycją, przy realizacji której zostały zachowane najwyższe standardy ochrony środowiska, m. in. energooszczędne oświetlenie, takie same windy oraz system kanalizacji i wentylacji. Na budynku zainstalowane zostały panele fotowoltaiczne służące do produkcji energii elektrycznej. Elewacja natomiast zbudowana jest z 4 warstw szyb, dzięki czemu ma znakomite właściwości izolacyjne. Biurowiec otrzymał prestiżowy certyfikat środowiskowy BREEAM Interim Excellent, który potwierdza efektywność rozwiązań przyjaznych dla środowiska naturalnego oraz poziom komfortu przyszłego użytkownika.