"Kompleksowa obsługa zarówno prawna, jak i podatkowa, to dla nas priorytet. Jesteśmy jedną z największych polskich kancelarii, od tego roku w strukturach międzynarodowych act legal, dlatego proponowane przez nas rozwiązania prawne muszą być efektywne biznesowo i podatkowo. Małgorzata to doświadczony i sprawny menedżer, jej wyczucie biznesowe i znajomość rynku są bardzo cenione przez naszych klientów." – mówi Jacek Bieniak, partner zarządzający act BSWW.

Małgorzata Wąsowska posiada kompleksowe doświadczenie w doradztwie podatkowym w zakresie transakcji fuzji i przejęć, transakcji na udziałach oraz transakcji na aktywach. Prowadziła od strony podatkowej kompleksowe projekty dotyczące inwestycji w nieruchomości oraz udziały (obejmujące kierowanie pracami due diligence oraz doradztwo w zakresie wyboru optymalnej formy inwestycji). Reprezentowała klientów w licznych postępowaniach podatkowych i sądowo administracyjnych (w tym w zakresie cen transferowych oraz zwrotu VAT). Jest odpowiedzialna za bieżące doradztwo podatkowe m.in. dla branży budowlanej i developerskiej, nieruchomościowej, automotive, e-commerce oraz rynków finansowych.

Małgorzata w przeszłości nadzorowała i przeprowadziła kilkadziesiąt badań due diligence podatkowego, opracowywała struktury transakcji, negocjowała umowy sprzedaży udziałów/akcji oraz przedsiębiorstw/ich zorganizowanych części/składników majątku. W latach 2006-2015 pracowała w jednej z firm Wielkiej Czwórki, gdzie w okresie 2013-2015 zajmowała stanowisko menedżera w zespole fuzji i przejęć.

 

Ustawa o podatku od spadków i darowizn. Komentarz
Paweł Borszowski, Jacek Wantoch-Rekowski, Adam Nita, Klaudia Stelmaszczyk, Krzysztof Jan Musiał
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł