Przed dołączeniem do zespołu DLA Piper, Krystyna Szczepanowska-Kozłowska była partnerem w warszawskim biurze kancelarii Hogan Lovells. Jest ona radcą prawnym z kilkunastoletnim doświadczeniem, specjalizującą się w prawie własności intelektualnej. Doradza również w zakresie prawa autorskiego, nowych technologii, ochrony danych osobowych oraz prawa konkurencji. Szczepanowska-Kozłowska posiada także rozległe doświadczenie w prowadzeniu sporów sądowych i arbitrażowych.

Krzysztof Wiater, Partner Zarządzający DLA Piper w Polsce, powiedział: "Dział Własności Intelektualnej i Technologii to jedna z wiodących praktyk DLA Piper na świecie. Dlatego z radością w gronie partnerów firmy witamy prof. Krystynę Szczepanowską-Kozłowską. Jesteśmy przekonani, że dzięki jej doświadczeniu i bogatej wiedzy, praktyka Własności Intelektualnej i Technologii naszej kancelarii stanie się jedną z wiodących na rynku."

Krystyna Szczepanowska-Kozłowska jest rekomendowana przez uznane międzynarodowe rankingi usług prawniczych, Chambers Partners oraz Legal 500, jako jeden z wiodących polskich prawników w dziedzinie prawa własności intelektualnej. Ponadto, jest profesorem i doktorem habilitowanym na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie kieruje Katedrą Prawa Własności Intelektualnej i Dóbr Niematerialnych. Jest również autorką wielu publikacji naukowych. Krystyna, która właśnie dołączyła do DLA Piper, będzie kierować ośmioosobowym zespołem.

Krystyna Szczepanowska-Kozłowska

"Cieszę się, że będę mogła być częścią zespołu, który w ciągu zaledwie 3 lat zdobył tak silną pozycję rynkową wśród kancelarii w Polsce" - mówi prof. Szczepanowska-Kozłowska. "Praktyka Własności Intelektualnej i Technologii, którą pokieruję, z pewnością przyczyni się do jej dalszego dynamicznego rozwoju" - dodaje.

W ostatnim czasie, do zespołu Własności Intelektualnej i Technologii polskiego oddziału DLA Piper dołączyło pięciu prawników. Powstała w ten sposób ośmioosobowa grupa będzie świadczyła wszechstronne doradztwo w zakresie prawa własności intelektualnej, prawa technologii, prawa konkurencji oraz dziedzin pokrewnych.