Podczas spotkania odbędzie się wiele paneli, konferencji i dyskusji, m.in. na tematy związane z handlem ludźmi, prawami człowieka, problemami etycznymi związanymi z globalizacją usług prawnych, prawem nowych mediów, społeczną odpowiedzialnością biznesu, prawem karnym i cywilnym,mediacją i ADR oraz wieloma innymi tematami.
W tym tygodniu planujemy rozwiązać kilka kluczowych kwestii, które prawnicy muszą traktować priorytetowo - mówi Michael J. Reynolds, prezydent International Bar Association - podczas wielu spotkań w trakcie plenum usłyszymy o tematach, które dotyczą nas wszystkich. To prawa człowieka, zagrożenia wynikające ze współczesnego niewolnictwa, to znalezienie złotego środka pomiędzy prywatnością i wolnością wypowiedzi w mediach społecznościowych, ale to także dyskusja nad przyszłością zawodu prawnika i globalizacją usług prawnych.
Jak podkreślają organizatorzy, dla każdego prawnika zaangażowanego w prace IBA, konferencja zapewnia niezrównane możliwości sprostania nowym wyzwaniom związanym z wykonywaniem zawodu profesjonalnego prawnika, informację zwrotną na temat zawodu, ale także nawiązanie nowych kontaktów niezbędnych w sprawnym wykonywaniu tego zawodu.
Polskie środowisko prawnicze reprezentuje w Bostonie m.in. Maciej Bobrowicz, prezes Krajowej Rady Radców Prawnych. - Obecność na dorocznym plenum International Bar Association samorządu radców prawnych to podkreślenie roli radców zarówno w polskim społeczeństwie, jak i naszej obecności na forum IBA - powiedział. - To ponad sto sesji roboczych, obejmujących wszystkie obszary istotne dla praktyki prawniczej na świecie. To także możliwość nawiązania nowych kontaktów z przedstawicielami samorządów prawniczych z całego świata - dodaje Maciej Bobrowicz.