Do warszawskiego biura kancelarii Lovells dołączyła Dorota Walerjan, doradca podatkowy z wieloletnią praktyką. Zespół departamentu podatków kancelarii, któremu przewodzi mec. Andrzej Dębiec, liczy teraz 6 doradców.

Dorota Walerjan przez 13 lat pracowała w dziale podatkowym PricewaterhouseCoopers (wcześniej Price Waterhouse), w tym, w latach 2004-2006 jako dyrektor w tym dziale oraz lider sektora towarów konsumpcyjnych, handlu i dystrybucji. Doradzała blisko 100 firmom, głównie z branż: FMCG, handel i dystrybucja, agrobiznes, przetwórstwo drzewne, a także z branży papierniczej.
Dorota Walerjan posiada wykształcenie i doświadczenie zawodowe, dzięki któremu łączy wieloletnią wiedzę z zakresu podatków ze zrozumieniem aspektów ekonomicznych i biznesowych działalności firm. Jest m.in. absolwentką studiów podyplomowych z dziedziny zarządzania na angielskim Newcastle upon Tyne University oraz Podyplomowego Studium Prawa Podatkowego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. W 1995 roku uzyskała dyplom ACCA z rachunkowości i finansów. Dorota Walerjan pełniła rolę konsultanta prawnego i podatkowego dla Polskiego Stowarzyszenia Wytwórców Towarów Markowych ProMarka, występowała również jako prelegent na licznych konferencjach organizowanych przez Akademię Marketingu Bezpośredniego, BROG i ECU Marketing.
Jest współautorką książek: "Reprezentacja, reklama, promocja - zagadnienia podatkowe" (2003 i 2005) oraz "Akcje promocyjne i reklamowe. Konsekwencje w podatku dochodowym od osób fizycznych" (2004). Swoją wiedzą dzieli się również ze studentami SGH, prowadząc wykłady z zakresu praktycznych aspektów prawa podatkowego.