Niedługo po oficjalnym komunikacie informującym o podpisaniu umowy dotyczącej wartego 2,5 mld dolarów kredytu inwestycyjnego, KGHM Polska Miedź informuje o zamknięciu kolejnego projektu finansowania, przy którym po raz kolejny doradzali prawnicy z kancelarii Gide.

Projekt obejmował doradztwo w ramach podpisania przez tego czołowego producenta miedzi na świecie umowy z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym (EBI) na niezabezpieczoną pożyczkę na kwotę 2 mld złotych. Umowa została zawarta na okres 12 lat. Europejski Bank Inwestycyjny, którego akcjonariuszami jest 28 państw członkowskich UE, wspiera projekty w państwach członkowskich i udziela pożyczek na korzystnych warunkach na projekty zgodne z celami polityki UE. Środki pozyskane przez KGHM w ramach pożyczki zostaną przeznaczone na sfinansowanie projektów związanych z modernizacją instalacji hutniczych oraz rozbudową obiektu unieszkodliwiania odpadów wydobywczych „Żelazny Most". Jak podkreśla KGHM, jest to kolejny krok w ramach konsolidacji finansowania strategicznych inwestycji w Grupie Kapitałowej KGHM.

Przypomnijmy, że niespełna miesiąc temu kancelaria Gide zakończyła pracę nad innym dużym projektem finansowania prowadzonym dla KGHM -mowa tutaj o podpisaniu z konsorcjum polskich i międzynarodowych banków umowy kredytu inwestycyjnego na kwotę 2,5 mld dolarów z przeznaczeniem na ogólne cele korporacyjne.

Podobnie jak w przypadku wcześniejszego projektu po stronie kancelarii Gide za projekt byli odpowiedzialni partnerzy Dariusz Tokarczuk i Paweł Grześkowiak. W pracach nad projektem brała udział także Marta Karmińska.