Rödl & Partner kancelaria przyjazna rodzicom i dzieciom po raz kolejny potwierdza swoje zaangażowanie w sprawy socjalne. Tym razem jeszcze latem, gdy mało kto myślał o zimie, kancelaria Rödl & Partner rozpisała konkurs dla dzieci pracowników na najciekawszy projekt kartki bożonarodzeniowej z motywem anioła. Został on też rozstrzygnięty jeszcze przed nastaniem zimy.
Po przestudiowaniu nadesłanych prac uznano, że praca finalisty - 7 letniego artysty z Górnego Śląska- jest doskonałym pomysłem na wzór tegorocznej kartki świątecznej. Kartka została już wydrukowana i będzie rozsyłana w tym roku do klientów i kontrahentów jako oficjalna kartka bożonarodzeniowa firmy Rödl & Partner.

Kartka świąteczna 2009

Partnerów i autorów konkursu pozytywnie zaskoczyła ilość nadesłanych prac a także pomysłowość dzieci. Wszystkie rysunki wykonane przez dzieci są na tyle wyjątkowe, ze zasługują na nagrodę. Każde dziecko, które przygotowało kartkę otrzyma drobny upominek, który dostarczony będzie do oddziałów kancelarii w grudniu. Wszystkie podarki zostaną przekazane dzieciom lub ich rodzicom na tradycyjnym, gwiazdkowym spotkaniu organizowanym w każdym z polskich oddziałów. Również na spotkaniu gwiazdkowym zostanie wręczona nagroda główna, która została wybrana razem z rodzicami Zwycięzcy.

Kancelaria Rödl & Partner już od 9 lat wysyła swoim klientom i kontrahentom oryginalne kartki, których motywem głównym jest postać anioła. Jak powstają? Na początku był tylko pomysł, aby co roku wybrany przez nas artysta plastyk namalował swoją wizję aniołka. Pomysł został wcielony w życie. Prekursorem w 2000 r. była Marianna Sztyma - autorka m.in. ilustracji prezentowanych w "Twoim Stylu", "Urodzie" i "Rzeczpospolitej". Rok później swoją wersję zaprezentował Włodzimierz Bludnik. W roku 2002 bajecznie kolorową kartkę świąteczną zaprezentowała specjalnie dla kancelarii Pani Barbara Jankowska-John z Wrocławia, której prace opublikowano w międzynarodowym katalogu "Worldwide Graduation Art-works" - Young ICO Japan, jak też wyróżniono w konkursie firmy Rosenthal "City of Cup".

W tym roku, aby podkreślić, że zarówno pracownicy, jak i ich rodziny są dla nas wyjątkowi, postanowiono oddać pałeczkę dzieciom. W Rödl & Partner wiemy, że pogodzenie życia rodzinnego i kariery jest zadaniem trudnym. Zwłaszcza, gdy oczekuje się narodzin dziecka, w rodzinie są małe dzieci albo gdy pracownik podjął się opieki na chorą osobą. Prawo do pracy w zgodzie z życiem rodzinnym jest nieodłącznym elementem filozofii przedsiębiorstwa naszej Kancelarii. W siedzibie w Norymberdze działa żłobek przyjmujący pod opiekę dzieci pracowników. W Norymberdze funkcjonuje ponadto specjalna zespół "Career", który mobilizuje pracowników pozostających na urlopie wychowawczym do dokształcania zawodowego. Aktywne uczestnictwo matek pozostających na takim urlopie w kształceniu się podczas przerwy zawodowej oraz włączanie ich w życie firmy ma na celu ułatwienie powrotu do pracy.

Także w Polsce kancelaria pomaga swoim pracownikom pogodzić sferę zawodową i prywatną poprzez: ruchomy czas pracy, zapewnienie dostępu do opieki medycznej dla całej rodziny, udział w zajęciach sportowych, a także sprzyjające warunki powrotu po dłuższej przerwie do pracy czy możliwość korzystania z atutów telepracy i wykonywania wybranych zadań z domu.