Komiks opowiada historię Kapitana Dobre Prawo walczącego z Szalonym Legislatorem i jego fabrykami, w których produkuje się zbędne przepisy i koncesje. Prace oceniało doborowe jury, w którym obok Leszka Balcerowicza zasiedli m.in. Tomasz Bagiński, Michał Ogórek, Marek Raczkowski i Jacek Fedorowicz.
Celem konkursu jest upowszechnienie wiedzy ekonomicznej wśród Polaków oraz obalanie mitów związanych z ważnymi zagadnieniami dotyczącymi nas wszystkich. Zagadnienia tegorocznej edycji związane są z systemem emerytalnym, wydatkami państwa, wpływem prawa na rozwój gospodarki oraz z Unią Europejską. Pula nagród w konkursie wyniosła ponad 30 tys. zł.
- Dwie poprzednie edycje konkursu okazały się sukcesem, dlatego zależało nam, aby trzecia edycja również zaowocowała ciekawymi komiksami i animacjami. Jurorzy jak zwykle mieli trudne zadanie, ponieważ prace zgłoszone na konkurs były bardzo różnorodne. Ostatecznie nagrodzono 29 komiksów i 7 animacji. – powiedziała podczas gali kończącej konkurs Alicja Defratyka z Fundacji FOR, koordynator projektu.