"Dzięki podwójnej fuzji z kancelarią Nabarro, bardzo znanym graczem na rynku nieruchomościowym, oraz z kancelarią Olswang, uważaną za lidera w sektorze nowych technologii, wzmacniamy nasze doświadczenie w tych obszarach. Z perspektywy biznesu w Polsce bardzo istotną korzyść stanowi dla nas również uzyskanie dostępu do nowych międzynarodowych klientów, co daje szansę istotnego wzrostu przychodów na naszym rynku." -  mówi Małgorzata Surdek, partner zarządzająca kancelarią CMS w Polsce.

Kancelaria, która wciąż będzie prowadzić działalności pod marką CMS, liczy teraz ponad tysiąc partnerów w skali globalnej oraz ponad 4,5 tysiąca prawników zatrudnionych w 70 biurach na terenie 39 krajów.

Połączenie CMS, Nabarro i Olswang, będące największą fuzją w historii rynku usług prawnych w Wielkiej Brytanii, wzmocni pozycję CMS w londyńskim City oraz zwiększy potencjał rozwoju w skali globalnej. Łączne przychody nowej firmy prawniczej wynoszą ponad 1,2 mld euro w skali globalnej oraz ok. 450 mln GBP na rynku brytyjskim.

"Dzięki połączeniu najwyższej klasy doświadczenia branżowego, międzynarodowej skali działalności oraz strategii, która zakłada stworzenie kancelarii ukierunkowanej na rozwój i bazującej na nowoczesnych technologiach, jesteśmy lepiej przygotowani do zapewnienia naszym klientom najwyższego poziomu obsługi w szybko zmieniającym się otoczeniu rynkowym" – podkreśla Penelope Warne, starszy partner w CMS.

Silna praktyka branżowa

Nowa kancelaria posiada wiodącą pozycję w sześciu sektorach: (1) energetyka, (2) usługi finansowe, (3) nieruchomości (4) infrastruktura i finansowanie projektów, (5) nowe technologie, media i telekomunikacja oraz (6) sektor farmaceutyczny i ochrona zdrowia.  Dzięki wykorzystaniu synergii, nowopowstała firma prawnicza będzie mogła sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na usługi w tak innowacyjnych sektorach jak technologie finansowe i technologie energetyczne.

Stephen Millar, partner zarządzający CMS w Londynie dodał: "Teraz przedstawiamy rynkowi nową i dynamiczną kancelarię, która łączy w skalę działalności z wyjątkowo solidnym doświadczeniem branżowym. Ze szczególną uwagą przyglądać się będziemy możliwościom wynikającym z połączenia doświadczeń w poszczególnych praktykach i sektorach oraz z naszej rozszerzonej globalnej obecności".

Ciaran Carvalho, szef praktyki nieruchomościowej CMS i starszy partner w dawnej kancelarii Nabarro, powiedział:
"Połączenie naszych kancelarii zaczyna już przynosić korzyści. Setki uzyskanych rekomendacji oraz nowe możliwości wynikające z komplementarnego charakteru naszych praktyk są dowodem na to, że fuzja otworzyła przez nami nowe możliwości. Pozycja lidera w sześciu sektorach oraz fakt, że nasze praktyki uzupełniają się wzajemnie tworzą nowy potencjał oraz możliwości innowacji i wzrostu."

Paul Stevens, Partner Wykonawczy CMS i Dyrektor Generalny dawnej kancelarii Olswang, tak skomentował to wydarzenie:

"Nasi klienci, jakkolwiek reprezentują oni różne branże i sektory gospodarki, byli od samego początku głównym powodem, dla którego podjęliśmy decyzję o połączeniu, o czym świadczą wszystkie nasze wysiłki integracyjne na przestrzeni ostatnich sześciu miesięcy. Nasz ogromny potencjał kadrowy oznacza, że jesteśmy w stanie doradzać przy transakcjach i sprawach o dowolnej wielkości, skali i stopniu złożoności, zachowując jednocześnie szczegółowy poziom specjalizacji w poszczególnych dziedzinach. Członkowie naszych zespołów, którzy wyróżniają się wyjątkowymi kwalifikacjami, będą w dalszym ciągu towarzyszyć naszym klientom jako ich strategiczni doradcy zarówno obecnie, jak i w przyszłości."

Konkurencyjność kancelarii prawnych
Marek Gnusowski
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł

Integracja w skali globalnej

W ciągu ostatnich sześciu miesięcy kancelarie wspólnie realizowały program integracyjny wdrażany i zarządzany przez zespół w Londynie. W skali międzynarodowej, zespoły w Niemczech, Belgii i Hiszpanii zakończyły już proces integracji.  Pełna integracja dawnych kancelarii CMS, Nabarro i Olswang (w tym w Dubaju i Singapurze) ma zostać zakończona w ciągu najbliższych miesięcy.