Kancelaria Wardyński i Wspólnicy rozpoczyna trzecią edycję konkursu „Talenty Podatkowe”. Konkurs jest skierowany do studentów oraz tegorocznych i zeszłorocznych absolwentów kierunków prawniczych oraz ekonomicznych. Przedsięwzięciu patronuje Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA.

Konkurs polega na przygotowaniu odpowiedzi na jeden z kazusów dotyczących procedury podatkowej. Na zgłoszenia prac konkursowych kancelaria oczekuje do 30 kwietnia 2009 roku. 11 maja wyłonionych zostanie dziesięciu finalistów, zaś 29 maja w Warszawie odbędzie się finałowe starcie uczestników konkursu z Jury, którego przewodniczącym jest prof. dr. hab. Włodzimierz Nykiel, Rektor Uniwersytetu Łódzkiego. Na zwycięzcękonkursu czeka nagroda w wysokości 5 tys. PLN.

Michał Bernat, doradca podatkowy w Zespole Podatkowym kancelarii, powiedział: „Wśród różnorodnych konkursów o tematyce podatkowej, kierowanych obecnie do studentów i absolwentów, konkurs Talenty Podatkowe organizowany przez kancelarię Wardyński i Wspólnicy wyróżnia się poziomem trudności kazusów oraz ich oparciem na konkretnych przypadkach, z którymi prawnicy kancelarii rzeczywiście się zetknęli. Dzięki temu odpowiedź na przedstawione zagadnienie nie jest jednoznaczna i wymaga od uczestników kreatywnego myślenia, zdolności analitycznych, umiejętności przekonującej i spójnej argumentacji oraz przekrojowego podejścia do tematu. Dodatkowo co roku zmieniamy profil oczekiwanych odpowiedzi, by uczestnicy mogli się zapoznać z różnymi aspektami praktyki podatkowej w kancelarii prawniczej. Dlatego też, podczas gdy w zeszłym roku uczestnicy mieli sporządzić opinię podatkową, w roku 2009 zostali poproszeni o przygotowanie pism procesowych wraz z uzasadnieniem”.

Wardyński i Wspólnicy jest jedną z największych niezależnych polskich firm prawniczych. Prawnicy kancelarii mają doświadczenie w świadczeniu kompleksowych usług prawnych międzynarodowym i krajowym klientom we wszystkich dziedzinach prawa gospodarczego.