Kancelaria Schoenherr była odpowiedzialna za doradztwo prawne na wszystkich etapach transakcji, w tym przy badaniu prawnym spółki Benda-Lutz, przy negocjacjach, przy uzgodnieniach dotyczących dokumentacji oraz w zakresie prawa koncentracji. Obie strony transakcji prowadzą działalność w różnych krajach Europy Środkowo-Wschodniej, w tym w Polsce. W związku z tym, przy przejęciu doradzał międzynarodowy zespół prawników, którym kierowali partnerzy z wiedeńskiego biura Schoenherr, Christian Herbst i Michael Walbert. W jego skład weszła również Katarzyna Dziedzic-Stańczyk, radca prawny z warszawskiego biura kancelarii. Do jej zadań należały due diligence dwóch polskich spółek należących do Benda-Lutz, identyfikacja potencjalnych ryzyk prawnych związanych z ich przejęciem oraz udział w przygotowaniu umowy kupna-sprzedaży.

Firma Sun Chemical, będąca częścią japońskiego koncernu chemicznego Daiinippon Ink and Chemicals (DIC), jest wiodącym dostawcą materiałów poligraficznych i usług na rynki opakowań, wydawnictw, powłok, tworzyw sztucznych, kosmetyków oraz na inne rynki przemysłowe. Firma notuje w skali globalnej przychody roczne przekraczające 3,5 miliarda dolarów i zatrudnia ponad 8 tys. pracowników. W Polsce firma zatrudnia ok. 65 osób w nowoczesnym zakładzie produkcyjnym oraz biurze w Markach pod Warszawą. Przejęcie Benda-Lutz ma na celu stworzenie w strukturach Sun Chemical podstaw nowego, globalnego Działu Biznesowego Barwników Metalicznych.

Benda-Lutz to firma rodzinna o ponad 100-letniej tradycji, działająca w segmencie pigmentów metalicznych, który przez ostatnie 25 lat notował dynamiczny wzrost. Wśród zakładów produkcyjnych Benda-Lutz w różnych krajach, m.in. w Austrii, Rosji i USA, znajduje się również polski zakład w Skawinie. Pigmenty metaliczne Benda-Lutz są ważnym składnikiem lakierów samochodowych, jak również cennym dodatkiem do lekkiego betonu oraz gipsu.

Warszawskie biuro Schoenherr świadczy pełen zakres usług prawniczych ze szczególnym uwzględnieniem usług z dziedziny fuzji i przejęć, transakcji private equity, rynków kapitałowych, prawa spółek, bankowości i finansów, prawa nieruchomościowego i energetycznego. Zespół prawników doradza krajowym i zagranicznym klientom w związku z inwestycjami prowadzonymi w Polsce oraz transakcjami transgranicznymi. Zespół w Warszawie posiada doświadczenie w przejęciach, ofertach publicznych, energii odnawialnej oraz zagadnieniach związanych z project development i project finance. Lista klientów Schoenherr obejmuje międzynarodowe grupy korporacyjne działające w różnych obszarach, w tym międzynarodowe banki, deweloperów, fundusze inwestycyjne, producentów i spółki przemysłowe.

Źródło:Kancelaria Schoenherr