Transakcja, która została sfinalizowana 21 lutego 2013 roku, pozwoli AFG stać się trzecim co do wielkości europejskim liderem w dziedzinie stolarki okienno-drzwiowej.
AFG Arbonia-Forster-Holding AG podpisała w listopadzie warunkową umowę kupna polskiej spółki Dobroplast z Zambrowa, zajmującej się m.in. produkcją okien, jednocześnie składając do UOKiK wniosek o wyrażenie zgody na przejęcie kontroli nad spółką.
Z ramienia Linklaters transakcję prowadzili Marcin Schulz i Conrad Wallenrodhe z działu korporacyjnego warszawskiego biura kancelarii. W prace zaangażowani byli również inni prawnicy specjalizujący się w prawie korporacyjnym, prawie własności intelektualnej, prawie nieruchomości oraz regulacjach antymonopolowych.
„Sukces tej transakcji zapewnili fachowcy, od których wiedzy i doświadczenia zależało powodzenie przedsięwzięcia. Oba przedsiębiorstwa dzięki tej transakcji będą miały dostęp do szerszych kanałów dystrybucji, a także poszerzy się oferta ich produktów na rynku” – podkreślił mecenas Conrad Wallenrodhe z kancelarii Linklaters. „Ten złożony projekt trafił idealnie w obszar zainteresowań naszej kancelarii. Samo nabycie musiało być bowiem poprzedzone kompleksową restrukturyzacją działalności Dobroplastu, a powodzenie projektu zależało przede wszystkim od jej prawidłowego przeprowadzenia. Warta odnotowania jest przy tym doskonała współpraca między doradcami obu stron. To ona była jednym ze źródeł sukcesu”, dodaje mecenas Marcin Schulz.
Oprócz usług prawnych kancelarii Linklaters, AFG korzystało również z finansowego doradztwa strategicznego Raiffeisen Investment Polska sp. z o.o., reprezentowanej przez Jarosława Kowalewskiego.
AFG jest globalnym liderem w branży maszyn i materiałów budowlanych, dostarczającym innowacyjne usługi w zakresie efektywności energetycznej, bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia. AFG ma siedzibę w Arbon, Kanton Thurgau w Szwajcarii i jest notowana na Szwajcarskiej Giełdzie Papierów Wartościowych SIX. W jej skład wchodzi około 50 spółek produkcyjnych i dystrybucyjnych, prowadzących aktywną działalność na arenie międzynarodowej przez sieć kontaktów i partnerów biznesowych w ponad 70 krajach na całym świecie. Spółka prowadzi produkcję we własnych zakładach w Szwajcarii, Niemczech, Francji, Czechach, Polsce, Słowacji, USA oraz w Chinach.