"W CMS stawiamy na najwyższej jakości doradztwo prawne i cieszymy się, że wraz z Agnieszką w roli lidera praktyki prawa ochrony środowiska będziemy mogli zaoferować klientom nasze połączone doświadczenie, zwłaszcza teraz, kiedy prawo ochrony środowiska podlega dynamicznym zmianom" - podkreśla Tomasz Minkiewicz, partner kierujący praktyką energetyczną kancelarii CMS.

Doświadczenie Agnieszki Skorupińskiej obejmuje projekty z zakresu m.in.: historycznego zanieczyszczenia gruntów i wód gruntowych, szkód w środowisku, raportów początkowych, ocen oddziaływania na środowisko, ochrony powietrza, w tym dostosowania do standardów emisyjnych określonych w IED oraz w konkluzjach BAT oraz uzyskania derogacji i odstępstw od tych standardów, kwestie związane z emisją CO2, uzyskiwania pozwoleń środowiskowych w tym pozwoleń zintegrowanych, REACH oraz gospodarowaniem odpadami i wodami.

Jako doradca skutecznie reprezentowała spółki z sektora energetycznego, chemicznego, budowlanego, gospodarki odpadami, FMCG, wodociągowego i kanalizacyjnego, odnawialnych źródeł energii, samochodowego, odzieżowego, spożywczego.

W prestiżowym rankingu Chambers Europe 2017 wyróżniona jako "Up & Coming lawyer”.

Agnieszka Skorupińska

Przez ostanie sześć lat Agnieszka Skorupińska jako counsel związana była z kancelarią Dentons, gdzie prowadziła projekty z zakresu prawa ochrony środowiska. W CMS jako counsel stanie na czele praktyki środowiskowej działającej w ramach Departamentu Energetyki i Projektów. Zespół Prawa Ochrony Środowiska CMS doradza klientom zarówno w bieżących zagadnieniach, jak i w strategicznych projektach kształtujących politykę firm. Oferuje obsługę prawną w kwestiach regulacyjnych, kontraktowych oraz transakcyjnych.

Problemy pogranicza prawa administracyjnego i prawa ochrony środowiska
A. Kaźmierska-Patrzyczna (red. naukowy), P. Korzeniowski (red. naukowy), M. Stahl (red. naukowy)
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł