Do CMS wraz z początkiem lipca br. dołączyła Katarzyna Dębińska – Pietrzyk, która jako counsel wspólnie z partnerami będzie rozwijać praktykę nieruchomościową kancelarii, zaliczaną do wiodących na polskim rynku. Ponadto zespół nieruchomościowy CMS w Warszawie i Poznaniu zyskał czworo nowych prawników: Andrzeja Zająca, adwokata i senior associate, Jagodę Guzik, adwokata i associate, oraz prawników Izabelę Kultys i Bartłomieja Barańskiego.

Dołączenie nowych, także doświadczonych prawników, do zespołu nieruchomościowego CMS potwierdza plany dalszego rozwoju biznesu kancelarii na tym rynku w Polsce. Wraz z nowymi członkami zespołu, praktyka nieruchomościowa CMS liczy ponad 30 prawników.

Katarzyna Dębińska-Pietrzyk dołączyła do zespołu CMS w lipcu. Posiada blisko 15-letnie doświadczenie w doradztwie prawnym na rynku nieruchomości, przez ostatnie jedenaście lat związana była z kancelarią Baker McKenzie. Jej doświadczenie zawodowe obejmuje kompleksowe prowadzenie transakcji nieruchomościowych, zarówno krajowych jak i międzynarodowych (asset deal/share deal/portfolia). Jej specjalizacja obejmuje również doradztwo przy inwestycjach w centra handlowe i inne nieruchomości komercyjne. Posiada bogate doświadczenie we współpracy z funduszami private equity. Katarzyna z sukcesem kierowała zespołami doradzającymi w transakcjach zamykanych na rynku nieruchomości komercyjnych, współpracując przy tej okazji z czołowymi graczami w tych sektorach. Jest adwokatem, członkiem Okręgowej Izby Adwokackiej w Warszawie.

Katarzyna Dębińska-Pietrzyk

Andrzej Zając, w CMS od kwietnia br., wcześniej związany m.in. z kancelarią Greenberg Traurig. Adwokat, z niemal dziesięcioletnim doświadczeniem w doradztwie prawnym, specjalizuje się w obsłudze transakcji na rynku nieruchomości (obrót i inwestycje), w tym także ich finansowaniu. Doradza w procesach strukturyzacji transakcji, negocjacjach, badaniach due diligence i przygotowaniu dokumentów transakcyjnych. Doradzał przede wszystkim klientom międzynarodowym oraz polskim z sektora nieruchomości oraz finansów. Posiada bogate doświadczenie w zakresie transakcji nieruchomościowych oraz procesów inwestycyjnych dotyczących biurowców, centrów handlowych, magazynów oraz  zabudowy mieszkaniowej.

Jagoda Guzik, adwokat, w zespole nieruchomościowym CMS od lipca br. Posiada sześcioletnie doświadczenie zawodowe w zakresie doradztwa prawnego,w szczególności w obszarze zagadnień prawa obrotu nieruchomościami i inwestycji infrastrukturalnych. Specjalizuje się w prawie nieruchomości i kontraktów.

Bartłomiej Barański, od kwietnia jest nowym członkiem zespołu CMS w poznańskim biurze kancelarii.  Posiada 5-letnie doświadczenie w doradztwie prawnym, głównie w zakresie prawa cywilnego, gospodarczego i administracyjnego. Uczestniczył w pracach związanych z procesami reprywatyzacyjnymi. Od dwóch lat ściśle związany z prawem nieruchomości, m.in. przy sporządzaniu i opiniowaniu umów najmu i dzierżawy, raportów z badania stanu prawnego nieruchomości oraz doradztwa w zakresie służebności przesyłu.

Izabela Kultys, dołączyła do działu nieruchomości CMS w maju br., obecnie jest aplikantem radcowskim. Wcześniej Izabela pracowała w kancelarii prawnej specjalizującej się w doradztwie prawnym z zakresu prawa nieruchomości oraz w kancelarii notarialnej. Posiada doświadczenie w obrocie nieruchomościami, a także obsłudze prawnej spółek.

"Rozszerzenie zespołu nieruchomościowego potwierdza nasze plany dalszego rozwoju w tym sektorze i determinację, aby zaoferować klientom wsparcie najwyższej jakości, szczególnie w transakcjach nieruchomościowych" - podkreśla Wojciech Koczara, partner kierujący praktyką nieruchomościową CMS w Polsce i w Europie Środkowo - Wschodniej. "Dzięki połączeniu naszego dotychczasowego doświadczenia z ekspertyzą nowych członków zespołu będziemy mogli jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby biznesowe naszych klientów."

Praktyka nieruchomościowa CMS zaliczana jest w międzynarodowych rankingach do wiodących zespołów nieruchomościowych na polskim rynku. Ostatnio zespół ten otrzymał także prestiżową nagrodę "Manufacturing Excellence Awards 2017" w kategorii „Firma Prawnicza”. Wśród zrealizowanych w ostatnim czasie projektów warto wymienić m.in. doradztwo na rzecz funduszu inwestycyjnego Pradera w Polsce i w Czechach z związku z nabyciem portfela 25 parków handlowych w ośmiu krajach w Europie, doradztwo w nabyciu portfela centrów handlowych Fashion House Outlets zlokalizowanych w Piasecznie, Gdańsku i Sosnowcu, doradztwo na rzecz Pramerica Real Estate International AG w zakresie sprzedaży portfolio nieruchomości w Polsce, Słowenii i Czechach czy doradztwo dla generalnego wykonawcy przy projekcie stacji oraz linii kolejowej Nowa Łódź Fabryczna.

Egzekucja z nieruchomości w postępowaniu egzekucyjnym w administracji
Władysław Grześkiewicz
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł