Daniel Kopania posiada wieloletnie doświadczenie w doradztwie na rzecz firm z sektora nieruchomości w Polsce i innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej, obejmujące między duże projekty deweloperskie, nabycia nieruchomości, finansowanie obrotu nieruchomościami, a także przy różnego rodzaju umowy najmu i dzierżawy nieruchomości komercyjnych. Wraz z dwoma doświadczonymi prawnikami na stanowisku counsel - Marcinem Bejmem i Bartoszem Kaniastym doradza obecnie przy wielu znaczących transakcjach nieruchomościowych i projektach infrastrukturalnych prowadzonych przez międzynarodowych deweloperów, w tym przy budowie i sprzedaży dużych centrów handlowych oraz przy realizacji projektów dotyczących budowy obiektów biurowych i prestiżowych budynków mieszkalnych. Daniel Kopania pracuje również przy najbardziej znaczących projektach inwestycyjnych w Polsce, w tym przy budowie pierwszej w Polsce instalacji CCS, kilku polskich autostrad, drugiej linii metra w Warszawie oraz przy serii projektów infrastrukturalnych związanych z EURO 2012. Kierowany przez Daniela Kopanię zespół będzie nadal blisko współpracował z kolegami z innych biur Clifford Chance, posiadających uznane praktyki nieruchomościowe, w szczególności z biurami w Pradze, Bukareszcie i Moskwie oraz z kolegami z innych zespołów, takich jak zespoły ds. prawa spółek czy prawa finansowego.

Grzegorz Namiotkiewicz, Partner Zarządzający Clifford Chance w Warszawie stwierdził: "Daniel stoi na czele silnego zespołu posiadającego znaczące doświadczenie i świadczącego usługi na najwyższym poziomie we wszystkich aspektach praktyki nieruchomościowej. Będziemy nadal koncentrować się na złożonych, międzynarodowych transakcjach, w których Clifford Chance się specjalizuje."
Jak skomentował Daniel Kopania, "Z ogromną przyjemnością przyjmuję możliwość dalszego rozwoju naszej polskiej praktyki jako integralnej części globalnej strategii nieruchomościowej Clifford Chance."
Daniel Kopania zastępuje na tym stanowisku Pawła Dębowskiego, który odchodzi z kancelarii. Grzegorz Namiotkiewicz, Partner Zarządzający Clifford Chance w Warszawie powiedział: "Dziękujemy Pawłowi za jego wkład wniesiony do naszej kancelarii. Rozumiemy powody jego odejścia i życzymy jemu oraz jego zespołowi sukcesów w dalszej karierze."