Transakcja jest realizacją opcji na zakup 50 proc. udziałów w spółce Polenergia Bałtyk I udzielonej Equinor w maju 2018 roku. - Jest to transakcja kluczowa dla dalszego rozwoju polskiego sektora morskich farm wiatrowych offshore. Kontynuacja współpracy z Equinor jest potwierdzeniem potencjału i jakości morskich projektów Polenergii - informuje kancelaria.  I doaje, że łączna moc projektów morskich farm wiatrowych na Bałtyku realizowanych przez Polenergię może sięgnąć blisko 3 000 MW. 

 


Współpraca od początku projektu 

Kancelaria Clifford Chance reprezentuje Polenergię od początku projektu joint venture z Equinor. Poprzedni etap transakcji dotyczył sprzedaży 50 proc. udziałów w spółkach zależnych Polenergia Bałtyk II i Polenergia Bałtyk III, realizujących budowę morskich farm wiatrowych w Polsce o mocy 1.200 MW.

Zespołem kancelarii Clifford Chance kierował counsel Paweł Puacz, szef warszawskiej praktyki Energetyki i Ochrony Środowiska wchodzącej w skład Departamentu Korporacyjnego kierowanego przez Agnieszkę Janicką, partner zarządzającą biura warszawskiego Clifford Chance. 

 

- Paweł Puacz posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze różnego typu transakcji dotyczących różnych segmentów sektora energetyki odnawialnej, w tym szczególnie energetyki wiatrowej, od kliku lat jest zaangażowany w promocję projektów morskich farm wiatrowych na Bałtyku. W skład zespołu weszli ponadto: senior associate Jarosław Gajda, senior associate Kamil Sarnecki oraz associate Weronika Miszewska - dodano.