Główne aktywa wydobywcze spółki znajdują się w Rosji w Zachodniej Syberii i Regionie Timan - Peczora. Grupa wydobywa ponad 14000 baryłek ropy dziennie, a jej audytowane według międzynarodowych standardów rezerwy (potwierdzone, prawdopodobne oraz możliwe) sięgają 400 mln baryłek ropy. Spółka jest zarejestrowana na Wyspie Man, a jej siedziba operacyjna znajduje się w Rosji.

Baker & McKenzie był wyłącznym doradca prawnym w procesie dopuszczenia akcji do obrotu na GPW. Przy transakcji pracowali Konrad Konarski, wspólnik współkierujący Grupą Finansową, oraz Artur Kubiak, radca prawny. Wsparcie w zakresie prawa angielskiego zapewnili prawnicy biura w Londynie: partner Edward Bibko oraz counsel Roger James.

Jak powiedział Konrad Konarski - "Udział Baker & McKenzie w tym projekcie potwierdza naszą wiodącą pozycję jako doradcy prawnego przy międzynarodowych transakcjach na rynku kapitałowym. Exillon Energy to pierwsza rosyjska spółka notowana na giełdzie w Warszawie. Jest to też pierwsza na GPW spółka zarejestrowana na Wyspie Man, a także pierwsza spółka, która będąc już notowana na głównym parkiecie giełdy w Londynie zdecydowała się na równoległe notowanie w Warszawie. Debiut Exillona to kolejny ważny krok na drodze rozwoju GPW jako regionalnego centrum finansowego."