Spotkanie z klasą II D poprowadzili podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości – Grzegorz Wałejko i sędzia Jacek Przygucki – prezes suwalskiego oddziału Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”.
Lekcja ta zainaugurowała przystąpienie do realizowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości programu edukacji prawnej suwalskiej „Iustitii”.
Jeszcze w tym miesiącu członkowie suwalskiego stowarzyszenia kilkakrotnie spotkają się z młodzieżą (zaplanowanych jest 8-10 lekcji). Sędziowie spotykać się będą nie tylko z suwalską młodzieżą, ale także z uczniami pobliskich szkół (m.in.: w Sejnach, Olecku, Giżycku i Piszu). Lekcje odbywać się będą również w kolejnych miesiącach.
- Niezwykle doceniam przyłączenie się suwalskich sędziów do naszej akcji. Jestem przekonany, że swoją wiedzą i doświadczeniem przyczynią się do uatrakcyjnienia programu i jeszcze większego merytorycznego poziomu zajęć. Serdecznie za to dziękuję – mówi minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski.
Suwalski oddział Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia” to kolejna organizacja, która dołączyła do realizowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości programu edukacji prawnej. Jako pierwszy do inicjatywy przyłączył się samorząd radców prawnych. W ostatnich tygodniach akcję poparli także m.in.: Rzecznik Praw Dziecka oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej. W realizację programu zaangażowali się również Wydawnictwo Pedagogiczne „Operon”, a także Stowarzyszenie Sędziów „Themis”.